stěhování

Aby váš nový byt nevypadal jako skladiště

Stěhování je tou nejlepší příležitostí, jak se zbavit starých časopisů, nepotřebného vybavení, rozbitých elektrospotřebičů i oblečení, které už vám nesedí. Stěhujete se? Pak udělejte takzvanou generálku v uspořádání nábytku, zařizovacích předmětů i hromady dalších věcí, u kterých se může stát, že s přibývající kvantitou se stávají lapači prachu a vaším nepřítelem.

Naplánujte si rozestavění nábytku

Stěhování je tak vzrušující! Můžete si svůj nový interiér zařídit zcela novými kousky, nebo si jednoduše přestěhovat nábytek ze svého původního bytu. Ale co je na celé situaci nejlepší, je fakt, že v novém bytě bude i váš starý nábytek vypadat úplně jinak.

Začněte proto od podlahy. Ať už se stěhujete do bytu či domu, vždy je důležité vědět, kam co přijde. Nebojte se črtat, kreslit. Udělejte si čas a zajeďte si do svého nového bytu naplánovat, kam co umístíte. Klidně si s sebou vezměte kartonové krabice, vystřihněte si z krabic půdorysy svého nábytku a takto připravené kartony jednoduše umístěte na podlahu. Tak získáte nejlepší představu o tom, jak bude váš nový byt vypadat poté, co do něj umístíte nábytek. Není od věci udělat si několik variant pro rozvržení interiéru ve vašem novém bytě.

krabice

Stěhujte pouze to, co na nové adrese využijete

Kvantita neznamená kvalita. Možná máte ve svém stávajícím bytě pár kousků nábytku, co s vámi putuje už od prvního podnájmu a ruku na srdce, už nepatří mezi designové kousky. Při plánování rozmístění nábytku na nové adrese udělejte detailní rozkreslení jednotlivých prostor pro cenné informace, kam co nakonec postavíte. Nábytek, který se vám do konceptu nehodí, ze seznamu pro stěhování vyřaďte. Že nebudete mít dostatek úložných prostor? Po pečlivém roztřídění vašich věcí nakonec zjistíte, že vám stávající úložné prostory bohatě stačí!

Získejte krásný moderní interiér, jako na fotkách z časopisů

Nový byt

Moderní interiéry jsou zařízené vždy jen několika kousky nábytku tak, aby byl celý prostor vzdušný. Takový interiér působí příjemně, čistě, upraveně. Toužíte i vy po moderním stylu, ale nevíte, kam s uložením věcí? To by mělo v takovém případě vycházet ze základní premisy o uspořádání. Každý moderní apartmán disponuje technickou místností. Do ní neváhejte pořídit systém úložných prostor. Do skříní pro uložení většího množství oděvů a dalších věcí použijte dekorační kartonové krabice. Ideálně ve stejné velikosti a tvaru. Takové krabice můžete jednoduše skládat na sebe nebo je zasunout do policových systémů, kde poslouží i jako originální designový doplněk.