zima

Jak na stěhování za mrazivých dnů

Krásně zasněžená krajina vypadá za okny lákavě, ale co dělat, když se zrovna v tomto období máte přestěhovat? Možná se sami sebe ptáte, jak to všechno zvládnete, ale i stěhování v zimních měsících, kdy je příroda pod sněhem a mrzne až praští, není žádnou překážkou. Naši stěhováci z ODNESTO mají se stěhováním v zimních měsících zkušenosti a pomohou vám tento úkol splnit na jedničku.

Stěhování sníh neovlivní

Stěhování v zimních měsících může být možná o něco náročnější, zvláště v případě, pokud se chodníky promění v kluziště, a silnice zasype sněhová nadílka. V takovém případě může dojít k časovému zpoždění, ale práci to nijak neovlivní. Na všem hledejme pozitiva. Zimní měsíce nejméně frekventovaným časem na stěhování, takže pro vás bude určitě mnohem snazší a výhodnější, sehnat si na pomoc zkušené stěhováky.

stěhování v zimě

Jsou třeba speciální přípravy?

Nezáleží na tom, zda se budete stěhovat v létě nebo v zimě. Každé stěhování vyžaduje přípravy, které není radno podceňovat. Jedině tak se vyhnete stresu, chaosu a nepříjemnostem. Pokud se připravíte dopředu, může být celá akce jednodušší, než si myslíte. Máme pro vás několik tipů, které se vám během zimních měsících určitě budou hodit.

Připravte se na náhlou změnu počasí

Zimní měsíce jsou, co se počasí týče, velmi nepředvídatelné. Zatímco jeden den svítí sluníčko, druhý den může přijít sněhová kalamita. Buďte připraveni na vše. Sledujte předpověď počasí v době vašeho stěhování. Pokud se počasí rozhodne, že bude sněžit, dost možná budete muset změnit plán. Rozhodně se vám bude hodit mít po ruce koště, hrablo, posypovou sůl nebo štěrk na úpravu chodníku před domem. Pokud bude padat déšť se sněhem, možná se bude hodit plachta, která dočasně poslouží jako střecha mezi domem a stěhovacím vozem. Tak zůstanou vaše věci suché a nemusíte se bát například o nábytek.

Připravte se na různé scénáře

Stěhování by samo o sobě mělo jít hladce. Ujistěte se, že máte vše připraveno. V ideálním případě mějte zabalený kufr podobně, jako když jedete na cesty ještě dříve, než u vás zazvoní stěhováci. Zmatkování na poslední chvíli a do toho odmetání sněhu před barákem vás zbytečně zdrží.

stěhování v zimě

Balte zodpovědně, pečlivě a ohleduplně

Nezáleží na tom, zda balíte v létě nebo v zimě. Vždy je důležité mít věci zabalené tak, aby nedošlo k jejich poškození. Ale v zimních měsících je to o něco důležitější. Proč? Pokud nebudete mít předem vše pečlivě připraveno a důkladně zabaleno, to znamená i krabice perfektně omotané fixační fólií nebo alespoň zalepené izolepou, ztížíte si práci a na zledovatělém povrchu manévrovat s těžkými břemeny není rozhodně nic jednoduchého. Také doporučujeme na podlahy v bytě položit deky nebo kartony. Tak zabráníte uklouznutí i mechanickému poškození podlah od přebytečné vody, která se nanosí zvenku.