novostavba

Chystáte se přestěhovat do novostavby?

Konečně se vám splnil sen. Vyhlédli jste si svůj vysněný apartmán s prostornou terasou nebo jste si postavili dům svých snů. Stavební firma vám zavolala, že všechny zednické práce jsou na nové adrese hotové, a tak nezbývá nic jiného, než se pustit do stěhování.

V této chvíli přichází na řadu správná a dobře plánovaná organizace celého stěhování, která přímo souvisí s přesným načasováním. Co tím myslíme? Stěhování do nového není pouze o přepravě vašich věcí, ale také zařízení důležitých aspektů, jako je výběr podlah, zárubní, dveří, kuchyně, kuchyňských spotřebičů. Protože s těmito úkoly většinou musíte zajistit podlaháře, truhláře a další řemeslníky. Domluvte s nimi přesný datum realizace zakázky, aby nedošlo ke zbytečným časovým průtahům. Během realizace zakázky nezapomeňte na pravidelné kontroly.

Budeme předpokládat, že stavební firma dodala vaši novostavbu včetně vybavené koupelny. To znamená, že stěny jsou obložené, koupelna je vybavena sanitární keramikou. Jinak budete muset počítat s delší časovou prodlevou, která může stěhování opět o něco prodloužit.

Jak rozsáhlé bude stěhování?

Stěhujete se do novostavby a tak je třeba si důkladně rozmyslet, jak rozsáhlé stěhování samo o sobě bude. Berete si stávající vybavení a nábytek? Nebo si chcete do nového bydlení pořídit všechno nové? I takové věci jsou velmi podstatné. Protože v den, kdy se přestěhujete s celou rodinou no nového, by mělo být vše zařízeno. Alespoň tak, abyste se měli kde pohodlně vyspat, osprchovat a najíst se.

Obývací pokoj

Investice do nábytku plánujte s předstihem

Pokud se rozhodujete pro nákup nového nábytku, určitě se vám bude hodit nějaká naspořená částka. Pomůže i prodej stávajících kusů vybavení. Počítejte s tím, že se na nábytek obvykle nějakou dobu čeká. Některé obchody dodávají nábytek až za několik týdnů.

Velkým výdajem je nákup nové kuchyňské linky, sedací souprava, postel či jídelní stůl se židlemi. Nákup tohoto zařízení by měl být načasován tak, abyste měli dostatek času na jeho instalaci ještě předtím, než se nastěhujete. Důležité je také zajištění zapojení elektřiny, plynu, odpadů.

Krabice

Stěhování drobností

Samozřejmě si do nového bydlení budete chtít přestěhovat vybavení, oblečení, knihy, doplňky a jiné věci. Při jejich skládání do krabic je nutné udělat pomyslnou generálku a vytřídit nepotřebné, rozbité, nevyhovující. Oblečení a hračky, které už nepotřebujete, můžete prodat, nebo někomu věnovat. To, co shledáte haraburdím, pečlivě ekologicky roztřiďte a vyhoďte.

Krabice nezapomeňte označit

Na každou zabalenou krabici nezapomeňte napsat, do jaké místnosti se má na nové adrese odnést. Pro ještě lepší organizaci si na krabici napište, co je jejím obsahem.