motýli

Snadné stěhování? Poradíme, jak na to!

Čeká vás v blízké době stěhování? Možná vám hlavou naskočila otřepaná fráze, že je lepší vyhořet. To je samozřejmě nesmysl, ale je pravda, že stěhování vám může dát pořádně zabrat. Přinášíme vám proto několik užitečných tipů, jak celou akci zvládnete bez zbytečného stresu.

Pomoc do profesionálů nebo rovnou na klíč?

Ze všeho nejdříve je nutné rozmyslet si, zda se pustíte do stěhování na vlastní pěst, nebo si necháte pomoci od zkušených stěhováků. Můžete se dokonce celému zdlouhavému a náročnému procesu vyhnout a objednat si službu stěhování na klíč.

Stěhovací firma přijede, doveze si své vlastní krabice všechny vaše věci zabalí a převeze do nového. Rozmontuje nábytek, odveze a na místě jej zase složí. Vy si můžete vzít jen pár osobních věcí a přesunout se do nového.

Pokud se rozhodnete přiložit ruku k dílu, asi uděláte kompromis. Věci si zabalíte sami, které pak stěhováci jednoduše odnosí do stěhovacího vozu a odvezou na místo určení. Tahle varianta je mezi lidmi vůbec nejpopulárnější.

krabice na stěhování

Akce na vlastní pěst

Možná se rozhodnete, že si vše zajistíte sami. Pokud máte někoho s dodávkou a šikovné přátele, proč ne? Tato varianta je pro vaši psychiku i fyzičku nejnáročnější, ale k vaší peněžence nejšetrnější. Vše si totiž zajistíte sami. Pokud se vaše věci vejdou do osobního vozu, není co řešit. Pokud budete stěhovat celou rodinu nebo velký byt či dům, raději si na stěhování vyhraďte několik dní.

Pečlivě třiďte

Jak už to tak bývá, za roky nashromáždíte hodně věcí, o kterých možná ani nemáte tušení. Protřiďte skříně, komody i šatník. Precizním protříděním starých a nepotřebných věcí, snížíte objem i o polovinu a v novém domově se už nemusíte těmito věcmi znova zabývat.

stěhování

Nepodceňujte balení

I zabalování má určitá pravidla. Jedině tak nepřevezete na novou adresu jen hromadu střepů. Hodnotné a zachovalé věci nezapomeňte jednotlivě zabalit do novin a krabici vystlat buď novinami nebo bublinkovou folií. Krabici pečlivě uzavřete izolepou a označte nápisem „Křehké“. Textil nevyžaduje žádná specifika, stačí je uložit do krabice. Existují i papírové krabice, kam své ošacení pověsíte i s ramínky. Knihy a těžké předměty uložte tak, aby krabice nevážila více jak 10 kg. Bude se s ní lépe manipulovat. Stěhovací firmy mohou účtovat vyšší příplatky za váhu, proto si zjistěte jejich podmínky předem.

Vždy se může něco zkomplikovat

I když si vše pečlivě připravíte a naplánujete, vždy se může něco pokazit nebo se objevit nenadálá situace, která celé stěhování zkomplikuje. Proto si na pomoc raději pozvěte zkušené stěhováky z Odnesto, kteří si poradí i v netradičních situacích.