stěhování na jaře

Proč je výhodné stěhovat se na jaře?

Možná se stěhujete často a tak vás stěhování ani počasí nemůžou vyvézt z míry. Ale pokud se stěhujete pouze několikrát za život, možná se vám budou hodit tipy, proč je jarní období tím nejlepším pro uskutečnění velké životní změny.

Samozřejmě, že každé roční období má něco do sebe. Ovšem jaro je oproti třeba zimě přece jen o něco výhodnější. Přináší s sebou vůni nových začátků a touhu po změnách. A začít novou životní etapu právě na jaře, je prostě úžasné!

Praktické doporučení

Stěhování na jaře má mnoho praktických stránek. Rozhodnete-li se využít služeb profesionálních stěhováků, máte větší šanci získat bez potíží termín i lepší cenu. Protože podle statistik se nejvíce Čechů stěhuje v létě a tím jsou v tomto období stěhováci vytíženější a samozřejmě dražší.

Jestliže se rozhodnete pro stěhování svépomocí, jarní počasí vás může překvapit například májovým deštíkem, ale zase vás neohrozí stěhování za tropických teplot. Jarní teploty jsou pro fyzickou aktivitu nejideálnější z celého roku. Stěhování do nového bytu na jaře vám dá dostatek času na pohodlné zabydlení ve vašem novém bytě a letní měsíce pak nabídnou pohodové letní víkendy, pro prozkoumání okolní krajiny.

stěhování

Změnu vneste i do svého inventáře

Jarní měsíce jsou časem k detoxikaci těla, hlavy i samotného života. Pokud se zrovna stěhujete, máte skvělou šanci detoxikovat i svůj inventář. Najděte si čas pro pečlivé vytřídění všech svých věcí, ať vstoupíte do nové životní etapy jen s tím, na čem vám opravdu záleží. V nové domácnosti není prostor pro vysloužilé elektrospotřebiče, nemoderní kousky šatníku nebo třeba hračky, které už vaše děti nevyužití. To, co může ještě posloužit, věnujte například na charitu. To, co nepotřebujete, nechte ekologicky recyklovat ve sběrném dvoře.

Kdy je naopak lepší počkat?

Někdy se objeví situace, kdy je přece jen lepší se stěhováním počkat. Zvláště tehdy, pokud jsou vaše děti školou povinné a musí přestoupit na jinou školu. Pro děti je kolektiv velmi důležitý a pokud se stěhujete, zvažte, zda je ve vašich silách se stěhováním počkat na léto. Děti budou mít dostatek času zvyknout si na nový domov, najít si nové kamarády a přestup do školy nebude takový šok. Děti získají dostatek času psychicky se na změnu připravit, rozloučit se s kamarády i paní učitelkou, přes prázdniny se hodí do pohody a nový rok odstartují podstatně lépe.

stěhování

Kdy využít služeb stěhováků?

Naši stěhováci z Odnesto, doporučují vybrat si seriózní stěhovací firmu v případě, pokud se stěhujete i se svým nábytkem. Zkušený tým stěhováků se postará o bezpečný transport veškerého vašeho vybavení a nehrozí újma na vašem majetku, v důsledku nedostatečných zkušeností.