Nový dům

Co zabalit při stěhování až nakonec

Během stěhování záleží i na tom, v jakém pořadí budeme jednotlivé položky balit. Není nic horšího, než když v průběhu balení zjistíte, že nutně potřebujete předmět, který jste již zabalili, a navíc zrovna netušíte kam. Všechny zabalené krabice proto důkladně popište, abyste měli přehled co je uvnitř.  Některé položky bychom si při stěhování měli nechat až na konec. Které to jsou?

Cennosti

Pokud jde o balení a umístění cenných předmětů, jako jsou šperky či umělecká díla, je nejlepší uložit tyto věci na místě, kde o nich budete vědět, ale odděleně od jiných položek nebo krabic, abyste eliminovali riziko ztráty či krádeže. Pokud jde o drobné předměty, jako jsou šperky, mějte je pokud možno u sebe.

Hořlaviny a výbušniny

Předměty, které obsahují benzín, ředidla, plyn a další hořlaviny či výbušniny, by se neměly stěhovat, jelikož v případě nehody mohou způsobit obrovský problém. Pokud tyto předměty již nepotřebujete nebo nepoužíváte, odvezte je do sběrného dvora či na jiné vhodné místo pro jejich likvidaci.

Potraviny, nápoje a položky podléhající zkáze

Jídlo a materiály podléhající rychlé zkáze balte až na konec a snažte se, aby jich bylo co nejméně, obzvláště pokud se stěhujete v letních měsících nebo na delší vzdálenost. Můžete také přebytečné jídlo rozdat potřebným nebo odnést do potravinové banky či charity, abyste se vyhnuli riziku jeho zkažení během stěhování.

Květiny a rostliny

Rostliny jsou živé a bez dostatku světla a vody dlouho nepřežijí. Zabalte je proto až nakonec, abyste minimalizovali dobu, po kterou budou bez vláhy a fotosyntézy. Jakmile se přestěhujete do nového domova, vybalte je jako první a postarejte se, aby měly vše, co k životu potřebují.

Léky

Všechny léky, které užíváte, byste měli balit až úplně nakonec. Ideální je, pokud léky které užíváte pravidelně, budete mít během stěhování stále u sebe. Ostatní léky zabalte a krabici důkladně označte, abyste ji byli v případě potřeby schopni co nejrychleji najít.

Oblečení

Na konec balení si nechte i oblečení. Předem si určete, které oblečení budete mít během stěhování na sobě. Počítejte s několika variantami v závislosti na proměnlivosti počasí a mějte neustále přehled, kde vaše krabice s oblečením jsou, pro případ že byste se potřebovali převléci.

Zvládněte stěhování bez stresu

Základem bezproblémového stěhování je výběr kvalitní stěhovací firmy. Jednou z nich je i společnost Odnesto.cz, která zajišťuje stěhování v rámci celé ČR. Disponuje moderní technikou a zkušenými stěhovacími týmy, které vás dokážou přestěhovat do nového domova rychle a bez zbytečného stresu. Pokud se chcete přestěhovat v rámci Prahy a nejbližšího okolí, neúčtuje si Odnesto.cz žádné příplatky za kilometry, což vám umožní na stěhování ušetřit.