Křehké předměty

Jak balit křehké předměty

Jednou z největších obav lidí při stěhování je starost o křehké předměty a jejich balení. Jakmile se den stěhování stále více přibližuje, mnozí si dělají starosti, jestli se jejich cenné a křehké předměty dostanou do nového domova v jednom kuse. Správná příprava a zabalení může naštěstí riziko rozbití předmětu snížit na minimum.

Vyberte si správnou stěhovací službu

Příprava na stěhování křehkých předmětů začíná už u výběru správné stěhovací služby.  Kvalitní stěhovací firma disponuje zkušenými zaměstnanci, kteří bez problémů zvládnou přestěhovat váš porcelán, křehké skleničky i cennou elektroniku bez jakékoli úhony. Stěhovací firma Odnesto.cz má se stěhováním křehkých předmětů bohaté a dlouholeté zkušenosti a její zaměstnanci se postarají o to, aby vaše křehké předměty nepřišly k úhoně.

Správné balení křehkých předmětů

Přestože zaměstnanci stěhovací firmy Odnesto.cz velmi dobře vědí jak zacházet s křehkými předměty, riziko jejich poškození snížíte přidáním další ochranné vrstvy, která zabrání jejich poškození způsobeným pohybem nebo kontaktem. Druh ochranné vrstvy, kterou budete používat, závisí na druhu baleného předmětu.

Balení malých křehkých předmětů

Nejčastější křehké předměty jsou porcelán a skleničky. Pro jejich správné zabalení si připravte robustní stěhovací boxy, ideálně nové. Na jejich pevnosti a robustnosti skutečně záleží, neboť méně odolné krabice se mohou zlomit nebo propíchnout a poškodit tak vaše věci. Poté zabalte všechny své křehké a cenné předměty do balicího papíru nebo bublinové folie. Každý předmět zabalte zvlášť, a to včetně předmětů, které lze stohovat, jako jsou například šálky a talíře, aby se zabránilo tření a vzájemnému poškození. Pokud vám v přepravním boxu zbude místo, nevyplňujte je ostatními předměty, namísto toho do zbývající části krabice vložte balicí papír, abyste zajistili, že se předměty při přepravě nebudou posouvat. Box poté označte výrazným nápisem „křehké“

Balení velkých křehkých předmětů

U položek příliš velkých na to, aby se vešly do stěhovacího boxu, je nutné uplatnit trochu jiný přístup. Předměty jako jsou televize nebo velká zrcadla bychom měli obalit silnější vrstvou bublinkové folie, a tu ještě z venku obalit tuhým kartonem. Stejně jako v prvním případě, tyto předměty pečlivě označte jako křehké, aby zaměstnanci stěhovací firmy zajistili těmto předmětům obzvlášť opatrné zacházení. Ani nejdokonalejší zabalení však nedokáže zajistit stoprocentní ochranu. Největší nebezpečí pro křehké předměty totiž znamená amatérský přístup neprofesionálních stěhováků, kteří nevědí jak s křehkými předměty správně manipulovat, nebo zakopnou, když se snaží nést něco příliš těžkého. Je proto nejlepší svěřit stěhování skutečným profesionálům, kteří za kvalitu své práce ručí.