Před stěhováním se zbavte nepotřebných věcí

Usnadněte si stěhování – Zbavte se nepotřebných věcí

Stěhování vám dává skvělou příležitost zbavit se starých a nepotřebných věcí. Nejen že vám to usnadní stěhování, ale navíc i ušetříte.

Pokud žijete v jednom bytě delší dobu, je pravděpodobné, že máte doma spoustu věcí, které jste za tu dobu nashromáždili. K některým z nich máte citový vztah, některé jsou užitečné a některé se vám prostě jen líbí. Hromadění věcí je naprosto normální – konec konců, jak by vypadal domov bez dekorací, nábytku, elektrických spotřebičů, elektronických zařízení a vašich osobních věcí, na kterých vám záleží?

Mít doma spoustu věcí je  samozřejmě naprosto v pořádku, až do okamžiku, kdy vás okolnosti přinutí se přestěhovat. V takovém případě je naopak lepší mít věcí co nejméně.

Nepotřebné věci prodejte v bazaru

Čím méně věcí, tím levnější stěhování

Stěhování není levná záležitost. Jeho náklady se počítají na základě několika důležitých faktorů, z nichž nejdůležitější jsou objem a celková hmotnost zařízení bytu. Méně věcí na stěhování znamená také méně věcí na balení a na vybalování a s tím souvisejícího stresu. Jednoduše řečeno, čím méně věcí si sebou budete brát do nového domova, tím levnější a jednodušší stěhování bude.

Některé stěhovací firmy vám s rozhodováním co přestěhovat pomohou. Pokud si například pro stěhování vyberete firmu odnesto.cz která zajišťuje stěhování v rámci celé ČR, vyšlou k vám ještě před podpisem smlouvy zkušeného technika, který přímo na místě odborně spočítá objem stěhování a sdělí vám cenu. Snadno tak zjistíte, kolik byste ušetřili, pokud byste nechali na místě například starou lednici. Možná vás vyjde levněji si pořídit novou, moderní a tu starou ještě před stěhováním prodat či někomu věnovat.

zbavte se věcí, které již nepotřebujete

Čeho se zbavit při stěhování

Jakmile si uvědomíte jasné výhody stěhování s menším počtem věcí, dalším krokem je identifikace věcí, kterých se před stěhováním chcete zbavit. Jakmile se rozhodnete přestěhovat, najděte si čas a vyberte věci, které již nepotřebujete. Začněte samozřejmě u největších a nejtěžších, jelikož s těmi je při stěhování nejvíc práce. Mezi jasné kandidáty patří:

  • Obnošené boty, oblečení vyšlé z módy, hračky, se kterými si děti již nehrají atd.
  • Věci, které jste již delší dobu nepoužili, a jen doma zabírají místo.
  • Dary, které se vám nikdy nelíbily.
  • Dosluhující spotřebiče, které v blízké budoucnosti plánujete koupit nové.
  • Rozbité nebo nefunkční věci

Nechtěné věci můžete snadno prodat prostřednictvím online inzertních služeb, čímž můžete vydělat nějaké peníze navíc, které vám zaplatí část nákladů na stěhování. Pokud se vám nepodaří některé věci prodat, můžete je darovat za odvoz přátelům nebo lidem, kteří je ocení. I starší spotřebič ještě může udělat dobrou službu někomu, kdo si nový nemůže dovolit.