Pomozte mazlíčkům zvládnout stěhování

Pomozte svým domácím mazlíčkům zvládnout stěhování

Změna bydliště je ve většině případů náročná a stresující nejen pro vás ale také pro vaše domácí mazlíčky, například psy nebo kočky. Domácí mazlíčci jsou na tom stejně jako lidé, mají vazby k prostředí, ve kterém žijí i k ostatním zvířatům v sousedství, proto je pro ně změna prostředí velmi stresující záležitostí. Domácí zvířata také obvykle negativně reagují na projevy stresu svých pánů, takže pokud během stěhování nejde vše tak, jak jste si přestavovali, trpí vzniklým stresem také váš miláček.

Abyste se problémům během stěhování vyhnuli, je dobré začít již správným výběrem stěhovací firmy. Při výběru se určitě nespálíte, pokud pro přemístění do nového domova zvolíte firmu odnesto.cz, jejíž profesionální týmy jsou vybaveny kvalitní stěhovací technikou a zajišťují stěhování v rámci celé České republiky za rozumné ceny. Díky profesionalitě a zkušenostem vás přestěhují bez zbytečného stresu, což ocení nejen vaši domácí mazlíčci ale i vy.

Před stěhováním

Během stěhování uzavřete vašeho psa či kočku do jeho přepravního boxu a postarejte se, aby měl dostatek jídla a vody, zejména pokud se stěhujete v letních měsících. Můžete také ještě před stěhováním navštívit vašeho veterinárního lékaře a opatřit vašemu miláčkovy nějaké léky na uklidnění, které mu pomohou stěhování lépe zvládnout.

léky na uklidnění pomohou mazlíčkům zvládnout stěhování

Po stěhování

Jakmile se přestěhujete, vaše první myšlenky by měly patřit tomu, jak se váš zvířecí přítel cítí a zdali je v pořádku po náhlé změně prostředí a neočekávaném vybočení z běžného denního rytmu.

První věc, kterou byste měli udělat, je důkladné vyčištění vašeho nového bydliště, kvůli zbytkovému pachu domácích zvířat předchozích obyvatel domu, zejména jejich psů a koček, které by vašeho nejlepšího přítele mohly zbytečně stresovat. Dejte také vašemu zvířecímu příteli najevo, jak moc jej máte rádi, tím, že se budete starat o jeho potřeby, pokud je to možné, budete si s ním častěji hrát, a nikdy jej nebudete nechávat na delší dobu samotného.

pomozte svému psovi zvládnout stěhování

Aklimatizace

Skvělým způsobem aklimatizace pro vašeho psího kamaráda je hra venku. Pejsek se tak seznámí s okolním prostředím, jeho pachy a samozřejmě také s pachovými značkami ostatních psů v okolí. Uspokojte jeho přirozenou zvědavost a nechte jej prozkoumat všechna zákoutí v okolí vašeho domu. Choďte s ním častěji na procházky, aby se co nejvíce seznámil s nejbližším okolím. V prostředí, které důvěrně pozná, se bude cítit mnohem méně ohrožen a stresován.

Nejlepší věc, kterou můžete udělat pro svého milovaného domácího mazlíčka poté, co jste se přestěhovali do nového domova, je poskytnout mu dostatek času, aby se správně přizpůsobili novému prostředí. Dávejte na něj pozor a zvažte, zda byste neměli požádat o odbornou radu, pokud u něj po stěhování pozorujete změny chování, které přetrvávají déle než několik týdnů.