Co dělat po přestěhování

Co dělat poté co se přestěhujete

Stěhování do nového města vám může být pro mnoho lidí stresující, obzvlášť pokud neví co po stěhování dělat nejdřív. Příjezdem do nového domova to totiž zdaleka nekončí. Musíte ještě zařídit spoustu důležitých věcí.

Vybalte krabice s věcmi  

Jakmile překročíte práh nového domova, čeká vás vybalování té hory krabic s vašimi věcmi. Úplně první krabice, které byste měli rozbalit, jsou krabice naplněné položkami nejvyšší důležitosti. Poté byste měli pokračovat vybalováním věcí z ložnice a koupelny, což jsou místnosti, které asi budete potřebovat nejdříve. Další bude na řadě kuchyň. Vybalování vám v každém případě usnadní, pokud máte věci uložené v kvalitních stěhovacích krabicích, které jsou důsledně označeny štítky popisujícími, co se v které nachází. Pokud si pro stěhování zvolíte firmu odnesto.cz, kvalitní stěhovací krabice vám rádi zapůjčí.

Vybalte věci z krabic

Důkladně prozkoumejte tajemství vašeho nového domova

Ve většině případů bude váš nový domov pro vás zcela neznámým teritoriem, proto byste se měli co nejdříve seznámit se všemi jeho zákoutími. Najděte a zapamatujte si, kde jsou hlavní uzávěry vody, plynu a hlavní jističe elektřiny. Poté odečtěte a zapište údaje z vodoměrů, plynoměrů a elektroměrů. Prostudujte si únikové trasy v případě požáru a prohlédněte si také okolí, zdali někde nehrozí nebezpečí úrazu vašim dětem. Netřeba dodávat, že čím méně tajemství bude mít vaše nové obydlí, tím lépe pro vás.

Nahlaste změnu vaší adresy všem úřadům

Různé úřady vás mohou obesílat korespondencí, jejíž nevyzvednutí může pro vás znamenat nezanedbatelné potíže. Pokud se přestěhujete a nenajdete si čas na změnu své doručovací adresy, budete i nadále dostávat poštu na svou starou adresu, což není dobré. Nahlaste proto změnu adresy všem úřadům a firmám, od kterých dostáváte poštu, co nejdříve. Nezapomeňte na Finanční úřad (pokud máte ŽL), telefonního operátora a vaši banku. Je dobré se také domluvit s novými majiteli či nájemci vašeho starého bydliště, aby vámi přeposílali eventuální poštu.

Stěhování bez stresu

Najděte si vhodné poskytovatele zdravotní péče  

Jakmile se přestěhujete, čeká vás ještě jeden důležitý úkol: najít nového obvodního lékaře pro vás a členy vaší rodiny, případně nového veterinárního lékaře pro vašeho domácího mazlíčka. Pokud jste se právě přestěhovali s malým dítětem, budete muset najít i dobrého pediatra. Nikdy nevíte, kdy vás nebo někoho z vaší rodiny postihne nemoc. Při hledání nového lékaře zvažte nejen jeho doporučení například podle recenzí na sociálních sítích, ale také ordinační dobu a dostupnost jeho ordinace z místa vašeho bydliště.

Stěhování je pro většinu lidí stresujícím krokem do neznáma. Pokud se však zaměříte na výše zmíněné body, bude pro vás vše mnohem snazší a v novém domově začnete od prvního dne bez stresu a problémů.