Tipy na levné stěhování

Tipy na levné stěhování

Stěhování bývá řazeno mezi nejvíc stresující události, k čemuž přispívá i to že nejde o nejlevnější záležitost. Pokud je váš rozpočet napjaty, zde je několik užitečných tipů, které vám pomohou snížit cenu stěhování co nejvíc.

Najděte si levnou stěhovací firmu

Pokud máte hlouběji do kapsy, pravděpodobně si myslíte, že nejlevnější způsob, jak se přestěhovat, je udělat to sám – bez služeb profesionální stěhovací firmy. Pokud máte spoustu přátel, kteří vám nezištně pomohou, a stěhujete se jen o ulici vedle, může tomu tak být. V opačném případě je ve většině případů mnohem ekonomičtější najmout si profesionály, kteří stěhování skutečně rozumějí. Firma Odnesto.cz disponuje školeným personálem, který vás rychle a spolehlivě přestěhuje kamkoli v ČR za velmi přijatelnou cenu. Před objednávkou stěhování k vám domů pošlou technika, který odborně spočítá objem stěhování a dohodne s vámi konečnou cenu.

Jak se levně přestěhovat

Stěhujte pouze to, co budete potřebovat

Cena za stěhování se odvíjí od objemu a hmotnosti stěhovaných předmětů. Nejsnadnější způsob, jak za stěhování ušetřit, je stěhovat co nejméně věcí. Projděte si pečlivě své věci a zeptejte se sami sebe, zda je opravdu potřebujete. Vše, co nutně nepotřebujete, se pokuste prodat. Utržené peníze vám dále pomohou financovat stěhování a snížit tak náklady. Nezapomeňte, že prodej zabere určitý čas. V případě že čas nemáte nebo se vám nepodaří některé části vybavení prodat, zkuste je darovat přátelům nebo potřebným lidem v okolí.

Vyberte si pro stěhování levnější období

Naplánujte si předem přesné časové období, kdy se budete stěhovat. Za předpokladu, že se nepotřebujete stěhovat v konkrétní termín, můžete ušetřit na stěhování tím, že zvolíte období, kdy je stěhování levnější. Během teplejších měsíců v roce – přibližné období od května do září mají stěhovací firmy nejvíc objednávek, což znamená, že ceny jsou v tomto období nejvyšší. Dražší bývají také termíny o víkendech nebo během svátků, jelikož zaměstnanci mají nárok na příplatky. Pokud si vyberete termín mimo tyto exponované doby, můžete na stěhování výrazně ušetřit.

Ušetřete na stěhování co nejvíce

Ušetřete za balicí materiál

Věci, které chcete přestěhovat, je nutné důkladně zabalit, aby nedošlo k jejich poškození. Zajistěte si proto před stěhováním dostatečné množství lepenkových krabic, do kterých zabalíte své věci. Krabice na stěhování by měly být zhotoveny z pevné lepenky, aby se během stěhování nerozpadly a jejich obsah byl chráněn. Kvalitní lepenkové krabice můžete získat zdarma v supermarketech. Jednodušším řešením je vybrat si stěhovací firmu, která balicí materiál, jako jsou krabice nebo bublinkové fólie zapůjčuje zdarma v rámci svých služeb.