Stěhování myčky na nádobí

Jak zabalit a přestěhovat myčku na nádobí

Myčka na nádobí je v dnešní době zcela běžnou součástí většiny domácností. Jako u většiny velkých domácích spotřebičů, i stěhování myčky do nového domova vyžaduje určitou přípravu.

Přestěhovat myčku není těžké, k její přepravě do nového domu nebo bytu budete potřebovat jen spolehlivou stěhovací firmu, obalový materiál a také několik nástrojů. Firma Odnesto.cz, která zajišťuje stěhování v rámci celé ČR a má v tomto oboru dlouholeté zkušenosti, vám myčku na nádobí spolehlivě přestěhuje, stejně jako jiné velké spotřebiče nebo rozměrné kusy nábytku. Aby během stěhování probíhalo vše hladce, měli byste myčku na nádobí předem na stěhování připravit.

Jak zabalit a přestěhovat myčku

Připravte si vše potřebné

Pro správnou přípravu myčky na stěhování budete potřebovat několik užitečných nástrojů a stěhovacího vybavení.

  • Sadu montážních klíčů
  • Sadu šroubováků
  • Bublinkovou folii nebo jiná obalový materiál
  • Lepicí pásku

Připravte myčku na stěhování

Vyprázdněte myčku

Prvním krokem v přípravě k stěhování myčky nádobí je zajistit, aby byl spotřebič zcela prázdný – to znamená, během stěhování by v myčce nemělo být nádobí, sklenice ani nic jiného.


Vyčistěte interiér myčky

Je dobré zajistit, aby vaše myčka nádobí byla uvnitř čistá, aby v ní během přepravy nehrozil růst plísní nebo bakterií. Takže po vyjmutí nádobí a sklenic a před odpojením nechte myčku běžet standardním čisticím cyklem s horkou vodou, aby se odstranily případné zbytky potravin. Po dokončení pravidelného mycího cyklu nechte dvířka spotřebiče několik hodin otevřená, aby mohl vnitřek vyschnout.

Příprava na stěhování myčky

Uvolněte myčku z kuchyňské linky

Pokud je vaše myčka vestavěná, budete muset nedříve povolit šrouby, které ji drží na místě. Použijte vhodný šroubovák a poté umístěte všechny upevňovací prvky do malého plastového sáčku, aby se během stěhování neztratily. Pomalu vytáhněte myčku z kuchyňské linky zhruba do poloviny. Zde buďte velmi opatrní, abyste nepřerušili odpad nebo přívod vody, které se nacházejí vzadu.

Odpojte myčku od napájení

Nikdy byste neměli začít pracovat na elektrickém zařízení dříve, než jej odpojíte od napájení. Toto je základní bezpečnostní pravidlo, které musíte za všech okolností dodržovat, abyste chránili sebe a lidi kolem vás před úrazy elektrickým proudem. Odpojení myčky od zdroje napájení je snadné, jednoduše odpojte napájecí kabel ze zásuvky. Odpojený kabel smotejte a připevněte pomocí vázací pásky k zadní stěně myčky.

Vypněte přívod vody

Nyní, když je elektřina bezpečně vypnuta, odpojte myčku od přívodu vody a odpadu. Po odpojení použijte vhodnou nádobu k zachycení přebytečné tekutin.

Zabalte myčku

Jako poslední krok zajistěte dveře lepicí páskou proti otevření a zabalte myčku do bublinkové folie, která ji ochrání před poškrábáním nebo nárazy během stěhování.