Stěhování chladničky

Jak přestěhovat chladničku

Ledničky jsou většinou jedním z největších a nejtěžších domácích spotřebičů, díky čemuž jejich stěhování není zrovna snadné, obzvláště pokud máte mrazák plný jídla. Aby vaše stěhování proběhlo bez problémů, je potřeba se zaměřit na správný výběr stěhovací firmy. Firma Odnesto.cz zajišťuje profesionální stěhování v rámci celé ČR a s přestěhováním vaší lednice si hravě poradí. Pokud jste navíc z Prahy a stěhujete se v rámci Prahy a nejbližšího okolí nebudete muset platit žádné příplatky za kilometry.

Připravte lednici na stěhování

Jak připravit lednici na stěhování

Ledničku většinou nemůžete jen tak naložit a odvézt. Budete ji muset na stěhování připravit a tato fáze by měla začít alespoň 24 hodin (nejlépe více) před samotným začátkem stěhování.

  • Snažte se zkonzumovat veškeré jídlo a pití z lednice několik dní před stěhováním. Stěhovat lednici i s jídlem je problematické, zvyšuje to její váhu a navíc se potraviny uvnitř mohou začít bez přívodu elektřiny kazit.
  • Odpojte chladničku od napájení. Pokud má vaše lednička samostatný dávkovač ledu a zásobník vody, odpojte ji také od přívodu vody.
  • Odmrazte chladničku tak, že necháte dveře otevřené několik hodin nebo použijte speciální režim odmrazování, pokud jím chladnička disponuje. Zachyťte vytékající vodu do vhodných nádob, abyste zabránili přílišnému nepořádku. Chcete-li rozmrazování urychlit, použijte k rozpuštění nahromaděného ledu vysoušeč vlasů.
  • Před stěhováním chladničku vyčistěte. K čištění vnitřních povrchů použijte měkkou neabrazivní houbu a směs vody a jedlé sody.
  • Vyndejte všechny vyjímatelné součásti zevnitř chladničky, jako jsou police, zásuvky, víka atd. Vyčistěte je a po úplném uschnutí zabalte do balicího papíru. Křehčí části zabalte do bublinkové fólie a umístěte do lepenkové krabice pro bezpečnou přepravu.
  • Nechte dveře chladničky mírně otevřené, než vaše chladnička po vyčištění vyschne, abyste předešli vzniku plísní. Pokud stále cítíte uvnitř ledničky zápach, můžete je zkusit neutralizovat umístěním talířku s jedlou sodou.
stěhování lednce

Zabalení lednice

Balení ledničky pro účely stěhování je velmi jednoduché – stačí ji zabalit do bublinkové folie pro maximální ochranu před odřením či poškozením. Nejprve zavřete dveře chladničky, zajistěte je lepicí páskou, aby se během stěhování neotevřely, poté zabalte celý spotřebič do bublinkové folie a pomocí kousků pásky zafixujte. Zajistěte napájecí kabel použitím kabelové vázací pásky, a lepicí páskou připevněte kabel na zadní stranu spotřebiče. Tímto způsobem zabráníte tomu, aby někdo během přepravy o napájecí kabel zakopl.

Zkontrolujte také šířku chodeb a dveří a ujistěte se, že chladnička bez problémů projde. V opačném případě byste měli všechny překážky odmontovat, abyste se vyhnuli uvíznutí.