stěhování akvária

Jak přestěhovat akvárium

Stěhování akvária může být složité. Nemůžete je prostě jen naložit do stěhovacího vozu a převézt na jiné místo. Tento proces vyžaduje plánování a přípravu předem. Pokud si vše důkladně naplánujete a zajistíte, podaří se vám přestěhovat vaše akvárium bez větších obtíží a vaše ryby zůstanou během přepravy v bezpečí.

Prvním krokem při stěhování akvária by měl být výběr správné stěhovací firmy. Firma odnesto.cz disponuje odborně vyškolenými týmy zaměstnanců, kteří se postarají, aby vaše akvárium nepřišlo během stěhování k úhoně. Pokud budete potřebovat stěhovací boxy či nádoby, vše vám zapůjčí. Jejich technik vás navštíví ještě před začátkem stěhování, aby přesně spočítal, co vše bude k bezpečnému stěhování potřeba. Pokud se navíc stěhujete v rámci Prahy a okolí do 30 km, nemusíte platit žádné příplatky za kilometry.

jak přestěhovat akvárium

Shromážděte vše potřebné

Než začnete, ujistěte se, že máte připraveno vše, co budete potřebovat. Pokud budete mít vše připraveno předem, ušetříte si spoustu času a nervů s hledáním potřebných věcí během stěhování. Budete potřebovat:

• Síťku na odlov rybiček

• Velká uzavíratelná plastová vědra (ujistěte se, že jsou nová nebo velmi dobře vyčištěná)

• Hadici na odčerpání vody

• Plastové sáčky

•Lepicí pásku

•Bublinkovou folii

• Izolační pěnové desky

• Balicí papír

• Stěhovací polystyrenové boxy

Připravte se na odlov rybiček

Je dobré přestat krmit vaše ryby 24-48 hodin před začátkem stěhování, aby se před stěhováním stačily vyprázdnit. (Nebojte se – ryby mohou přežít až týden bez jídla, takže budou v pořádku!) Máte-li menší ryby a odhadovaná doba stěhování je méně než hodinu, můžete je dát do plastových sáčků spolu s vodou z nádrže. Umístěte je do pevného boxu, ideálně polystyrenového, který je určen k přepravě ryb. Kromě ochrany před nárazy udrží rybičkám i správnou teplotu. Pokud se stěhujete na delší vzdálenost, nebo máte větší ryby, umístěte je do uzavíratelných plastových kyblíků.

„Ujistěte se, že kbelíky jsou čisté a nebyly používány k ukládání chemikálií. Naplňte kbelíky vodou z nádrže a pak přidejte ryby, přibližně 3-4 ryby na kbelík podle velikosti. Pečlivě uzavřete, abyste zabránili rozlití během pohybu.“

stěhování do nového domova

Vyčistěte nádrž

Chcete-li připravit nádrž, odpojte všechno zařízení a poté opatrně odstraňte všechny rostliny. Umístěte rostliny do kbelíku s vodou z nádrže. Výzdobu a doplňky vyčistěte a osušte, pak je opatrně zabalte do bublinkové fólie a papíru. Opatrně vyjměte a zabalte veškeré vybavení, včetně světla, čerpadla a topení.

Vypusťte vodu

Pro tento krok je nejjednodušší použít hadici, zejména pokud máte větší nádrž. Nejlepší je pokusit se ušetřit co nejvíce vody, abyste mohli nádrž znovu naplnit, jakmile budete na novém místě. Je pro ryby mnohem vhodnější a minimalizuje to zdravotní rizika.

Zabalte akvárium

Sejměte víko a zabalte jej odděleně, zabalené v bublinkové folii. Nádrž je nejlepší zabalit do krabice, pokud máte dostatečně velkou. Umístěte nádrž do krabice a použijte pěnovou výplň k vyplnění všech mezer, abyste zabránili posunu akvária.

Stěhování akvária

Vždy je nejlepší, když můžete přepravovat akvárium a ryby ve vlastním vozidle, abyste je udrželi v bezpečí. Pokud to není možné, ujistěte se, že stěhováci vědí, že akvárium je velmi křehké a při nakládání by měli dbát zvýšené opatrnosti.