stěhování pokojových rostlin

Jak stěhovat pokojové květiny do nového domova

Rostliny jsou součástí toho, co dělá váš dům domovem. Pokud jste strávili měsíce nebo roky každodenní péčí o své pokojové rostliny, může být těžké přemýšlet o tom, zda se jich při stěhování do nového obydlí vzdáte. Naštěstí i pokojové rostliny lze přestěhovat – jenom to zabere trochu práce navíc.

Tipy na stěhování rostlin

Obtížnost stěhování pokojových květin do značné míry závisí na tom, s jakým druhem rostlin pracujete. Většinu rostlin v květináči přestěhujete poměrně jednoduše. Ale pro venkovní nebo větší pokojové rostliny je tento proces o něco složitější.

Malé pokojivé rostliny se stěhují poměrně snadno, protože je můžete nechat v jejich současných květináčích a jednoduše je umístit do otevřených krabic. Mezery mezi květináči v krabici vycpěte novinovým papírem, aby se rostliny nemohly příliš pohybovat a květináče se nepotloukly.

stěhování pokojových rostlin

Vyberte si vhodnou stěhovací firmu

Stěhování květin vyžaduje zvláštní zacházení, proto byste na to měli myslet již při výběru stěhovací firmy. Pokud chcete svým rostlinám zajistit bezproblémový přesun, obraťte se s důvěrou na stěhovací firmu odnesto.cz, která zajišťuje stěhování v rámci celé ČR. Jejich technik vás před objednáním stěhování navštíví a doporučí nejlepší postup stěhování s ohledem na potřeby a velikost vašich zelených miláčků. Je možné také přepravovat květiny v samostatném menším vozidle, kde lépe udržíte potřebnou teplotu, která b vašim květinám vyhovovala.

Větší pokojové rostliny

Větší pokojové rostliny může být potřeba nejprve zkrátit nebo ořezat předtím než je budete stěhovat. Očekáváte-li v den stěhování chladné počasí, nejprve zabalte své rostliny do novin, abyste je ochránili a udrželi je v teple. Mnohé rostliny jsou velmi citlivé na změny teploty, takže byste ji měli udržet co nejstabilnější.

„Pokud se stěhujete na delší vzdálenost, budete se o rostliny muset postarat i během cesty. Zacházejte s nimi stejně, jako se svými domácími zvířaty; postarejte se, aby měly dostatek vody a neměly v autě příliš velké horko nebo zimu.“

přestěhujte své domácí rostliny

Venkovní rostliny

Stěhování venkovních rostlin může být trochu složitější, takže byste si měli vše rozmyslet, než se pro jejich stěhování rozhodnete. Pokud by tento proces byl příliš složitý, může být snazší některé z rostlin nechat na místě.

Než budete stěhovat větší rostliny, je dobré je oříznout. To usnadňuje jejich stěhování a může pomoci s opětovným růstem, jakmile je znovu zasadíte na nové místo. Měly by být také před začátkem stěhování dobře zality, aby kořenový bal zůstal vlhký. Jakmile budete chtít vykopat své rostliny, ujistěte se, že mají dostatečné množství kořenů a okolo dostatek hlíny.

Jakmile se přestěhujete do svého nového domova, rostliny co nejdříve opět zasaďte. Mějte na paměti, že může trvat nějakou dobu, než se přizpůsobí nové půdě, takže nemusí okamžitě vypadat tak krásně, jako předtím. Ale pokud jim poskytnete dostatek času a péče, budou opět šťastné a vzkvétající.