stěhování v zimě

Jak se vypořádat se stěhováním v zimních měsících

Zní vám myšlenka, že se budete stěhovat v mrazivém, chladném počasí, trochu šíleně? Připusťme, že zimní počasí ne vždy poskytuje ideální podmínky pro stěhování, ale někdy může být stěhování v zimě i výhodou.

Dobré důvody pro stěhování v zimních měsících

Zimní měsíce jsou často méně frekventovaným časem na stěhování, takže pro vás bude jednodušší objednat si stěhovací firmu. Navíc to může být i levnější než v hlavní sezóně. To vše vám sice stěhování usnadní, ale přesto byste před stěhováním v zimních měsících měli zvážit několik věcí.

stěhování v zimních měsících

Stěhování v zimě vyžaduje speciální přípravu

Zimní stěhování se může zdát složitější než v létě, ale pokud se připravíte a vše dobře naplánujete, může být jednodušší, než si myslíte. Zde je několik nejdůležitějších věcí, na které je potřeba se zaměřit při plánování zimního stěhování.

Buďte flexibilní

Zimní počasí může být velmi nepředvídatelné, takže buďte připraveni na cokoliv. Sledujte dlouhodobou předpověď počasí v době před termínem vašeho stěhování. Pokud se stane, že se v den, kdy se máte stěhovat, rozpoutá sněhová vánice, možná budete muset změnit plán.

Buďte připraveni na vše

Během stěhování by mělo vše jít jako na drátkách, takže se ujistěte, že máte vše předem připraveno. V ideálním případě byste měli mít všechno zabalené a připravené na cestu, ještě než se zaměstnanci stěhovací firmy objeví, abyste nemuseli zmatkovat na poslední chvíli.

Pokud věnujete balení dostatek času, proběhne stěhování v mnohem větším klidu.

Pokud večer před stěhováním napadne sníh, budete si muset před nakládkou dát trochu více práce s přípravami. Přichystejte si lopatu na sníh a vyčistěte širokou cestu z domova až na místo, kde bude zaparkován stěhovací vůz. Důkladně očistěte nebo posypte všechny kluzké povrchy – rozhodně nechcete, aby někdo uklouzl, když nese něco těžkého nebo rozbitného. Pokud padá sníh s deštěm, možná byste měli uvažovat o umístění nepromokavé plachty, která by zastřešila prostor mezi vchodovými dveřmi a nákladním autem, aby vaše věci zůstaly suché.

potřeby pro stěhování

„Kartonové kryty (rozložené staré krabice) můžete také umístit na podlahy uvnitř vašeho domu, aby se udržely čisté a suché, zatímco všichni přicházejí a odcházejí.“

Chraňte své věci

V případě silného sněžení nebo deště v den stěhování byste měli zabalit své věci také trochu jinak. Stěhovací krabice zajištěné lepicí páskou by měly být dostatečně pevné, aby vydržely drobný déšť. Pokud však očekáváte větší liják, stálo by za to obalit krabice ještě igelitem pro větší ochranu.

Vyberte si správnou stěhovací firmu

Čím více vám počasí nepřeje, tím důležitější je profesionální přístup stěhovací firmy. Pokud si pro přesun do nového domova vyberete stěhovací firmu Odnesto.cz, rozhodně nešlápnete vedle. Jejich týmy profesionálně vycvičených zaměstnanců, spolu s kvalitní stěhovací technikou zajistí, že vaše cesta do nového domova proběhne bez jakýchkoli překážek, ať je horko nebo zima.