Jak balit a stěhovat sklo

Jak balit a stěhovat skleněné předměty

Jedním z nejkřehčích materiálů, které máte doma, je pravděpodobně sklo. Pokud plánujete stěhování, měli byste vaše skleněné předměty velice pečlivě zabalit a během stěhování jim věnovat náležitou péči, aby z vašich broušených zrcadel a skleniček po babičce nezůstala jen hromada střepů.

Dvojité stěhovací krabice

Při balení skleněných předmětů je důležité zabalit je tak, aby při eventuálním nárazu nebo otřesu neutrpěly. Pokud máte možnost, můžete použít dvojité krabice – menší krabice vložené ve větších, přičemž prostor mezi nimi je utěsněn materiálem schopným tlumit nárazy – bublinkovou fólií nebo speciální pěnovou hmotou. Pokud nemáte nic z toho k dispozici, poslouží i mačkaný balicí papír. Dvojité stěny zabrání přenosu nárazů nebo vibrací dovnitř krabice a sníží tak riziko poškození skleněných předmětů.

přestěhujte sklo bez nehody

Stěhování skleniček na víno

Balit sklenice na víno není snadné, jednak pro jejich obzvláštní křehkost, tak i pro jejich speciální tvar, který ztěžuje prostorové uspořádání sklenic v krabici. Nezapomínejte hlavně na to, že každá sklenice by měla být zabalena zvlášť, tak aby se v žádném případě navzájem nedotýkala ostatních. Ideální je v tomto případě několik vrstev bublinkové folie. Sklenici dobře obalte několika vrstvami bublinkové folie, kterou zajistíte lepicí páskou proti rozmotání během přepravy. Vystelte dno krabice pružnou vrstvou z bublinkové folie či pěnové hmoty a poté naskládejte sklenice do krabice tak, aby mezi nimi nebyl pokud možno žádný volný prostor, který by jim umožnoval se pohybovat. Případné mezery vystelte opět bublinkovou folií či zmačkaným papírem. Pokud potřebujete naskládat do krabice více vrstev sklenic, důkladně jednotlivá patra oddělte pružnou vrstvou, která zabrání přenosu otřesů. Stejnou pružnou vrstvu umístěte i navrch. Krabici uzavřete a opatřete viditelným nápisem „Křehké“.

Křehké předměty

Jak balit zrcadla

Rozbité zrcadlo prý znamená sedm let neštěstí, proto byste si při jejich stěhování měli dát obzvláště pozor. Většina zrcadel, stejně tak jako například skleněných desek stolu, se nedá normálním způsobem uložit do krabice. Pro jejich bezpečné přestěhování je obalte několika vrstvami bublinkové folie, kterou přelepte lepicí páskou. Poté si opatřete větší kartonové krabice, které rozložte. Rozloženými kartony poté zrcadlo obalte a upevněte je opět lepicí páskou.

Vyberte si správnou stěhovací firmu

Jedním z nejdůležitějších faktorů ochrany vašeho křehkého skla během stěhování je správný výběr stěhovací firmy.  Pokud si pro zajištění stěhování najmete například firmu Odnesto.cz, zjistíte, že tito profesionálové díky svým dlouholetým zkušenostem velmi dobře vědí, jak zacházet s křehkými předměty, aniž by poškodili jediný kousek.