Čištění a desinfekce vašeho nového bydlení

Čištění a desinfekce vašeho nového bydlení

Pokud se stěhujete během současné pandemie choroby COVID-19, je vám pravděpodobně jasné, jak důležité je vydezinfikovat váš nový domov a zbavit se možných virů a bakterií, které zde mohly zůstat po předchozích majitelích. Nový koronavirus COVID 19 je schopen zůstat na površích aktivní až několik dní v závislosti na druhu materiálu, proto je v současnosti důležitější než kdykoli předtím čistit a dezinfikovat všechny povrchy, kde by se viry mohly uchytit, a to obzvláště tehdy, pokud vy nebo někdo z vaší rodiny patří do některé z rizikových skupin, které jsou koronavirem ohroženy nejvíce.

Mějte po ruce vhodné čisticí prostředky

Mějte po ruce vhodné čisticí prostředky

Abyste snížili riziko přenosu viru COVID 19 během a po stěhování, použijte vhodné desinfekční roztoky, které jsou schopny likvidovat viry. V současné době naštěstí již není akutní nedostatek desinfekčních prostředků jako v začátcích pandemie. Pokud však nemáte možnost sehnat dostatečné množství desinfekce, pomůže i běžný sedmdesátiprocentní líh nebo Savo. Budete potřebovat i rukavice a hadříky, ideálně z mikrovlákna.

Desinfikujte místa, kterých se lidé často dotýkají

Při desinfekci bytu po stěhování se zaměřte zejména na místa, kterých se lidé často dotýkají a jsou tak pravděpodobným zdrojem přenosu nákazy. Mezi tato frekventovaná místa a povrchy mohou patřit kliky, vypínače, zábradlí, elektronická zařízení s dotykovými obrazovkami, dálková ovládání, klíče, domácí telefony, zařízení WC a koupelny, vodovodní kohoutky, kliky na oknech a další. Jakmile dorazíte do svého nového domova, nezapomeňte vyčistit a dezinfikovat všechna tato místa, podlahy a případně také zábradlí na schodištích.

Desinfekce proti COVID 19

Mytí rukou a dezinfekční prostředky na ruce

Při stěhování si často myjte ruce, případně je ošetřujte desinfekčními prostředky. Vybavte příruční desinfekcí i všechny členy vaší rodiny. Během stěhování je vhodné ponechat vstupní a všechny ostatní dveře otevřené, případně je vysadit z pantů a odložit bokem. Vyhnete s tak nutnosti často se dotýkat klik kvůli otevírání a zavírání dveří. Pracovníci stěhovací firmy se tak s klikami dveří nedostanou do kontaktu a navíc jim výrazně usnadníte přenášení věcí z a do domu.  

Desinfekce krabic a nábytku

Přestože jsou pracovníci stěhovací firmy vybaveni patřičnými ochrannými prostředky a úzkostlivě dbají všech pravidel bezpečnosti a hygieny, opatrnosti nikdy nezbývá. Koronavirus totiž může zůstat aktivní na běžném kartonu po dobu až 24 hodin a na plastu nebo oceli po dobu až 72 hodin. Před vybalením jakékoli krabice se proto pro jistotu doporučuje otřít váš nábytek nebo přepravní boxy látkou namočenou v dezinfekčním roztoku.   Po vybalení krabic si důkladně umyjte ruce mýdlem a vodou.