Stěhování svépomocí nebo se stěhovací firmou

Stěhování svépomocí nebo se stěhovací firmou

Jedním z největších rozhodnutí, která musíte učinit, když se chcete přestěhovat, je to, zda si vše uděláte sami, nebo si najmete profesionální stěhovací firmu. Někteří lidé ve snaze ušetřit volí spíše stěhování svépomocí, nebo pomocí přátel a rodiny, v domnění že stěhovací firma znamená zbytečné náklady navíc. Je tomu však skutečně tak? Stěhování svépomocí sice na první pohled vypadá jednoduše, ale ve skutečnosti se může hodně prodražit. Zde je několik věcí, o kterých byste měli přemýšlet, pokud se rozhodujete, zda najmout profesionály nebo provést stěhování sami.

stěhování svépomocí

Potřebné vybavení

Pokud se stěhujete svépomocí, musíte si sami zajistit vozidlo o potřebných rozměrech. Pokud takové auto nevlastníte, budete si jej muset pronajmout, což pochopitelně stojí peníze. Ke stěhování si budete muset zajistit i další vybavení, potřebné k manipulaci s objemnými a těžkými předměty – například stěhovací popruhy. Také je potřeba zajistit dostatečný počet fyzicky zdatných osob pro manipulaci s těžkým nábytkem.

Čas jsou peníze

Může se sice zdát, že samotná práce během stěhování je zadarmo, ale ve skutečnosti tomu tak není. Stěhováním svépomocí totiž ztratíte nesrovnatelně více času, než při stěhování s profesionální firmou. Nejen díky tomu, že profesionálové mají všechny úkony dokonale optimalizovány, ale také proto, že kamiony stěhovací firmy bývají větší, takže zvládnou přestěhovat celý váš byt najednou. Čas, který najmutím profesionální firmy ušetříte, můžete přece využít mnohem příjemněji a smysluplněji.

Profesionálové vědí jak na to

U stěhování velkých a těžkých kusů nábytku nezáleží pouze na fyzické síle, ale na dokonalé koordinaci pohybů několika lidí současně. Nejde totiž jen o to nábytek uzvednout, ale vynést jej z domu často úzkými chodbami a dveřmi bez toho, abyste s ním někde narazili a poškodili jej. Vy ani vaši přátelé pravděpodobně nedisponujete dostatečnou mírou zkušenosti při přenášení rozměrných a těžkých břemen, takže se během stěhování problémům s poškozením nábytku či stěn domu vyhnete jen stěží. Při neodborné manipulaci navíc hrozí riziko zranění osob, což zcela jistě nestojí za to.

Profesionálové vědí jak na to

S firmou nebo svépomocí?

Stěhování zkrátka není tak snadné, jak může na první pohled vypadat. Pokud se rozhodnete zařídit si vše sami, pravděpodobně velmi rychle zjistíte, že svépomocné stěhování není ani zdaleka tak levné a snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud se rozhodnete usnadnit si život a najmout si na cestu do nového domova stěhovací firmu Odnesto.cz, získáte za své peníze maximální úroveň služeb. Speciálně vyškolené stěhovací týmy s dlouholetou zkušeností v oboru zajistí, že vaše „akce kulový blesk“ proběhne rychle a s minimálním stresem.