Stěhovací firmu vybírejte s předstihem

Jak dlouho dopředu vybírat stěhovací firmu?

Aby se stěhování do nového domova nestalo nadlouho zdrojem vašich nočních můr, naopak aby bylo šťastným novým začátkem, je důležité vše perfektně zorganizovat. Základem je výběr správné stěhovací firmy. Přestože si možná myslíte, že se zvládnete přestěhovat i svépomocí, pokud se váš majetek nevejde o kufru osobního auta, rozhodně raději zvolte profesionální stěhovací firmu. Její pracovníci nejenže disponují veškerou potřebnou technikou, ale navíc mají se stěhováním zkušenosti a dobře vědí, jak manipulovat s objemnými a těžkými břemeny. Stěhovací firma je navíc pojištěna proti všem nepředvídatelným situacím, které během stěhování mohou nastat a vy tak můžete klidněji usínat s pocitem, že o váš majetek je dobře postaráno.

Některé termíny stěhování jsou obsazené

Jak poznat kvalitní stěhovací firmu

Aby stěhování proběhlo rychle, bezpečně a v co největší pohodě, je důležité vybrat kvalitní stěhovací firmu, která skutečně disponuje všemi výše zmíněnými výhodami. Před samotným objednáním služby si tedy zjistěte o firmě co nejvíce informací. Nejde jen o ceny za stěhování, i když i ty jsou samozřejmě důležité. Zaměřte se také na to, jak dlouho se firma pohybuje na trhu, zdali je pojištěná a zejména na to, jak jsou s jejími službami spokojeni přechozí zákazníci. Vyhledejte si a přečtěte nezávislé reference na různých diskuzních fórech či na sociálních sítích. Pokud jsou na firmu stížnosti, lidé si je nenechají pro sebe, ale podělí se s ostatními.

zamluvte si termín stěhování dopředu

Jak dlouho dopředu objednat stěhovací firmu

Podobný průzkum stěhovacích služeb si dělá většina zájemců o stěhování, což má ještě jeden důsledek. Ty kvalitní firmy mají nadlouho dopředu obsazené termíny. Obsazenost termínů souvisí samozřejmě i s ročním obdobím, ve kterém se plánujete přestěhovat. V zimních měsících od listopadu do března bývají termíny volnější, ale na druhou stranu musíte počítat s nejrůznějšími rozmary počasí, které vám mohou stěhování značně znepříjemnit. Oproti tomu v létě, kdy je teplé a stálé počasí, by se chtěl stěhovat každý a o služby stěhovacích firem je tak mnohem větší zájem. Obsazenost termínů závisí kromě ročního období i na dnech v týdnu. Většina lidí plánuje stěhování na víkend, aby ušetřili dovolenou. Sehnat termín na všední den je tak mnohem snazší. V závislosti na tom, kdy se plánujete stěhovat, objednejte si vhodný termín v dostatečném předstihu. Zatímco v zimě a ve všední den bohatě stačí objednat stěhování měsíc dopředu, víkendy v exponovaných letních období je záhodno objednávat i více než půl roku předem.

Před každým stěhováním se vyplatí vše si předem naplánovat a vybrat si z vhodných možností u nejlepší. Jedině tak pro vaši cestu do nového domova nebude platit ono okřídlené: „lepší dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat“.