Pomoc! Stěhujeme se už zítra!

Pomoc! Stěhujeme se už zítra!

Během přípravy na stěhování je potřeba zařídit a připravit spoustu věcí. Přestože jste přípravě věnovali dostatek času, je docela možné, že nyní, večer před vypuknutím stěhování, sedíte s hlavou v dlaních a přemýšlíte, na co jste ještě zapomněli. Na co byste neměli zapomenout během posledních dnů před stěhováním?

Jak se co nejrychleji sbalit na stěhování

Odpojte všechna zařízení

Nezapomeňte včas odpojit všechny spotřebiče, které si budete brát sebou do nového domova. Vaše lednička a mraznička potřebují určitý čas na rozmrazení, takže byste je měli vyprázdnit a odpojit ze zásuvky minimálně 24 hodin před stěhováním.

Zatímco některé pračky a sušičky lze jednoduše odpojit, jiné mohou potřebovat odborníka k odpojení přívodu vody a dalším přípravám na stěhování (vysušení, aretace bubnu a podobně). Pokud budete stěhovat plynový sporák, platí to samé. S přívodem plynu by měl manipulovat pouze certifikovaný profesionál. Odpojení elektronických zařízení, jako jsou počítače, televize, modemy a podobně je nejjednodušší, můžete je proto nechat až na poslední chvíli.

Dokončete balení

Těsně před stěhováním máte pravděpodobně zabalenu většinu svých věcí. Poslední den je čas pustit se do prohlídky celého bytu a nábytku, který možná necháváte na místě, abyste si byli jisti, že jste na nic nezapomněli. Pokud bydlíte v domě, zkontrolujte podkroví, suterén, garáž nebo kůlnu, zkrátka všechna místa, kde byste mohli něco zapomenout. Sekačky na trávu a podobné přístroje by měly být zbaveny paliva kvůli bezpečnosti během přepravy.

Stěhovací firma

Zabalte si zavazadlo s věcmi na cestu

Jakmile máte vše pracně zabaleno, to poslední co chcete je prohrabávat krabice a hledat věci, které budete potřebovat během cesty a ihned po příjezdu do vašeho nového domova. Nabalte si základní věci, jako toaletní potřeby, čistá prostěradla, ručníky, kuchyňské potřeby, toaletní papír, základní čisticí potřeby atd.

Měli byste mít také samostatnou krabici nebo tašku, která obsahuje věci, které možná budete potřebovat až do samotného dne stěhování. Toto zavazadlo může obsahovat věci jako léky, potřeby pro přebalování dítěte, občerstvení na cestu atd.

Ujistěte se, že máte naplánován správný den stěhování

Samozřejmě již touto dobou máte objednanou stěhovací firmu a naplánovaný den stěhování, ale rozhodně není na škodu se ještě ujistit, že jste si například nespletli datum. Divili byste se, jak často se to lidem stává. Zeptejte se stěhovací firmy, zda od vás nepotřebují nějaké další informace a můžete jim položit jakékoli otázky, které vás na poslední chvíli napadnou. Pokud se něco změnilo na seznamu věcí, které plánujete přestěhovat, bylo by vhodné stěhovací firmu upozornit. Nyní můžete už jen čekat na chvíli, kdy se vydáte na cestu do nového domova.