Čtyři chyby, kterým byste se měli během stěhování snažit vyhnout

Čtyři chyby, kterým byste se měli během stěhování snažit vyhnout

Stěhování, a zejména příprava na něj, je pro mnoho lidí velmi stresující. Je toho tolik co musíte zařídit! Snadno se tak stane, že zapomenete na některý detail, což může vyústit v problémy, pokud na chybu přijdete pozdě. Pojďme se podívat čtyři nejběžnější chyby, kterých se lidé během stěhování dopouštějí, abyste se jim mohli během vaší cesty do nového domova vyhnout.

úspěšné stěhování

Nepřipravili jste se v dostatečném předstihu

Pokud se plánujete přestěhovat, měli byste se na to předem v dostatečném předstihu připravit. Pokud budete otálet příliš dlouho, budete čelit zbytečnému stresu a problémům. Například byste měli co nejdříve kontaktovat stěhovací firmu, začít balit věci a určit datum stěhování. Včasným začátkem zajistíte, že budete mít na vše dost času a můžete si vše důkladně rozvrhnout a naplánovat. Pokud budete mít plán, můžete si celý proces stěhování usnadnit a vyhnout se krizi na poslední chvíli.

Nezískali jste více nabídek

Někdy si lidé vyžádají nabídku pouze od jedné stěhovací firmy, což je chyba. Nabídky jednotlivých stěhovacích firem se liší a výběrem z více možností můžete ušetřit peníze i nervy.  Ne vždy ovšem nejlevnější znamená nejlepší. Nezapomeňte si přečíst, co je obsaženo v jednotlivých nabídkách, abyste se ujistili, že dostanete za své peníze ty nejlepší služby.

stěhování bez rizika

Nezměřili jste si svůj nový domov

Předtím, než se rozhodnete přestěhovat své věci, měli byste si svůj nový domov důkladně přeměřit, zdali se vám tam jednotlivé kusy vejdou. Chcete-li například přestěhovat velkou pohovku, měli byste se ujistit, že na to máte dostatek místa. Pokud tak neučiníte, budete muset čelit vpravdě nerudovskému dilematu – kam s ní? Pečlivé změření vám ukáže, které kusy nábytku se vám do nového bydliště nevejdou, takže je budete moci zavčasu prodat či darovat a nebudete muset za jejich stěhování zbytečně platit.

Nemáte pod kontrolou důležité dokumenty

Během procesu stěhování byste měli mít k neustále dispozici některé důležité dokumenty, jako například smlouvy se stěhovací firmou, smlouvy týkající se vašeho nového bydliště, pojistky, osobní doklady, karty zdravotního pojištění a podobně. Uchovávejte tyto dokumenty ve složce, kterou budete mít během stěhování neustále pod kontrolou, abyste je neztratili. Nikdy nevíte, kdy budete některý dokument potřebovat a hledat jej v již zabalených krabicích by byla noční můra. Měli byste si také poznamenat důležitá telefonní čísla pro případ, že byste ztratili telefon.

Závěr

Během stěhování je velmi snadné udělat chybu, protože můžete přehlédnout důležité detaily. Tyto čtyři tipy vám pomohou zapamatovat si několik nejběžnějších chyb, které lidé během stěhování dělají a umožní vám vyhnout se jim.