stěhování bez stresu

5 věcí, díky kterým omezíte stres během stěhování

Spousta lidí má ze stěhování strach jako z velmi stresujícího zážitku. Dokonce se tvrdí, že ani rozvod není tak stresující jako stěhování. Existuje spousta věcí, které musíte během stěhování udělat, a je normální mít pocit, že byste mohli na něco zapomenout. Ke stresu a emocionálnímu napětí přispívá také změna vašeho domova. Pojďte si přečíst, co můžete udělat, aby bylo vaše stěhování méně stresující.

stěhování do nového domova

1. Přijměte, že stres je normální součástí změny bydliště

Prvním krokem k překonání stresu je přijetí. Pokud si uvědomíte, že v průběhu stěhování pravděpodobně budete mít určitý stres, je méně pravděpodobné, že vás to v případě nečekaných problémů paralyzuje. Budete na to připraveni.

Přemýšlejte o tom tak, že stres je přirozenou reakcí člověka na náročnou situaci. Důležité je nenechat se stresem ovládnout, ale naopak jej využít ve svůj prospěch. Nezapomínejte, že tlak je tím co dělá z hroznů víno a z uhlí diamanty.

2. Řiďte se plánem!

Podrobný plán a organizace celé „akce kulový blesk“ vám pomůže udržet se v klidu. Je spousta věcí, které musíte udělat před, během a po přestěhování. Spoléhání jen na vaši hlavu by mohlo vést k dalšímu stresu a strachu ze zapomenutí na některé detaily. Chcete-li tedy snížit stres a eliminovat zapomínání, mějte zapsán důkladný plán s rozvržením jednotlivých kroků. Nic nepotlačí stres lépe než možnost odškrtnout si další splněnou položku!

3. Získejte informace o novém bydlišti

Stěhování je také silně emocionální proces. Necháte za sebou starý život a potkáte nové lidi, což může být zdrojem stresu. Pomůže vám zjišťování nových, zajímavých informací o městě, kam se stěhujete.

Stěhování není jen stesk za tím, co opouštíte. Je to také příslib nových, skvělých věcí, které na vás čekají!

Myslete pozitivně

4. Myslete pozitivně

Pozitivní myšlení vám prospěje vždy, nejen během stěhování. Pozitivní myšlení pomáhá při zvládání stresu a zlepšuje vaše zdraví.

Pokud čelíte stresu kvůli blížícímu se stěhování, nezapomeňte vše vidět v pozitivním světle. Přijměte tento fakt a soustřeďte se na kladnou stránku věci. Věřte mi, vše tak půjde lépe.

Je také velmi důležité hledat podporu u přátel a rodiny místo toho, abyste všechno řešili sami. Komunikace s ostatními vám pomůže nenechat se unést stresem.

5. Zbavte se věcí, které nepotřebujete

Nepořádek je stresující. Chcete-li snížit vizuální stres způsobený nepořádkem, zkuste minimalizovat počet věcí, které ve vaší domácnosti zabírají místo. Téměř okamžitě pocítíte úlevu. Před stěhováním revidujte své věci, a ty které nepotřebujete, prodejte, darujte nebo vyhoďte. Čím méně věcí k přestěhování, tím méně stresu a starostí. Navíc vám zbavení se nepotřebných věcí pomůže snížit náklady na stěhování.