Mýty o stěhování, kterým byste neměli věřit

Mýty o stěhování, kterým byste neměli věřit

Pokud se připravujete na stěhování, je nejlepší zajistit si pomoc profesionálů a mít k dispozici nejlepší informace. Vaši přátelé a rodina pro vás pravděpodobně budou mít užitečné tipy a rady, jak stěhování zvládnout co nejlépe. Některé z těchto tipů se mohou ukázat jako užitečné, jiné však vycházejí z mýtů, které o stěhování stále kolují. Spoléhání se na tyto mýty vám nejen nepomůže, ale navíc vás může stát zbytečné peníze navíc, kromě toho že zvýší váš stres.

Mýty o stěhování

Mýtus 1 – osobní věci není třeba balit až do dne stěhování

Mnoho lidí balí osobní věci až v samotný den stěhování, čímž zvyšují zmatek a stres. Kolikrát jde přitom o věci, které nejsou až tak nezbytné, jako například elektronika, sprchové závěsy, deky, polštáře a podobně. Ve skutečnosti byste však měli mít v den stěhování již vše pečlivě sbaleno. Pokud máte nějaké věci, bez kterých se skutečně neobejdete, jako například toaletní potřeby, zubní kartáčky, nabíječky a podobně, sbalte si je do příručního zavazadla, kde vám budou neustále k dispozici. Tato zavazadla nakládejte do stěhovacího vozu až jako poslední, aby byly věci po příjezdu do cíle snadno přístupné.

Mýtus 2 – nejlépe je stěhovat se o víkendu

Termín stěhování o víkendu má pro mnoho lidí smysl. Většina má o víkendu volno, takže naplánují stěhování tak, aby nemuseli čerpat dovolenou. Víkendy však nejsou vždy tím nejlepším časem na přestěhování, protože právě tehdy je nejvyšší poptávka po stěhovacích službách.

Pokud se rozhodnete stěhovat ve všední den, můžete ušetřit peníze, jelikož stěhovací firmy mají obvykle o víkendech dražší služby. Jelikož se o víkendu chce stěhovat většina lidí, má většina kvalitních stěhovacích firem obsazené víkendy i na několik měsíců dopředu. Ve všední den najdete stěhovací termín mnohem dříve.

rozbité sklo

Mýtus 3 – během stěhování se vždy něco ztratí nebo rozbije

S rozbitím nebo ztrátou vašich věcí se rozhodně nemusíte smířit. Každá taková nehoda má příčinu buďto ve špatném zabalení předmětu, nebo ve špatné volbě stehovací služby. Pokud máte obavu, že se něco z vašeho majetku poškodí, vyberte si profesionální stěhovací firmu, jakou je Odnesto.cz, která disponuje profesionálním vybavením, důkladně prověřeným a zkušeným personálem, pro který je stěhování denním chlebem a kteří dobře vědí, jak manipulovat s objemnými či křehkými předměty, aby váš majetek nezaznamenal žádnou úhonu. Navíc jsou proti všem nepředvídatelným událostem dobře pojištěni. Poškození vašeho majetku můžete snadno zabránit i vy sami. Každý křehký předmět by měl být zabalen v několika vrstvách bublinkové folie a zajištěn lepicí páskou proti rozbalení. Pokud jej pak v tomto obalu vložíte ještě do pevné krabice, nemělo by se mu nic stát.