Mražené maso

Jak přepravovat zmrazené potraviny

I když je dobré začít spotřebovávat všechny položky v lednici a mrazáku již delší dobu před stěhováním, není to vždy tak snadné, jak se zdá. Pokud se blíží den stěhování a vy máte stále mrazák plný mražených potravin, není třeba se stresovat. Ukážeme vám jak na to, abyste vše zdárně přestěhovali a vaše jídlo nedoznalo úhony.

Lednička

Zabalte si jen nezbytné potraviny

Nejdříve byste měli udělat soupis všeho, co vám v lednici a mrazáku zbylo. Projděte jednotlivé položky jednu po druhé a zařaďte je do různých kategorií. Jsou to věci podléhající rychlé zkáze, nebo ty, které jsou trvanlivé? Jsou to položky v krabicích, konzervách nebo skleněných lahvích? Jsou to potřeby na vaření nebo pečení?

Vyhoďte všechny potraviny s prošlou dobou použitelnosti

Při sestavování seznamu jednotlivých položek nezapomeňte také napsat, jaké je datum spotřeby každé položky. Rozlišujte mezi datem spotřeby a datem minimální trvanlivosti. To vám pomůže okamžitě se rozhodnout, které věci byste měli vyhodit.

Pokud najdete nějaké nádoby nebo láhve, které jsou téměř prázdné, obvykle nestojí za to, aby zabíraly místo, a vyhození zbytku může být lepším řešením. V opačném případě můžete potraviny přemístit do nějakých jiných, menších nádob.

lednička hitachi

Snězte co nejvíce potravin z mrazáku

V týdnu před stěhováním byste se měli snažit uvařit co nejvíce zmrazených potravin a sníst je ještě před stěhováním. Tento postup vám pomůže snížit množství potravin na minimum. Během této doby byste neměli doplňovat zásoby v lednici ani v mrazáku. Pokud vám jídlo dojde, můžete si vždy koupit suroviny jen na konkrétní jídlo, nikoli do zásoby.

Mražené potraviny skladujte v chladicím boxu

Pokud máte v den stěhování v mrazáku ještě nějaké potraviny, měli byste je na cestu zabalit do chladicích boxů s ledem, jinak by totiž mohly rozmrznout a znehodnotit se. Naplňte chladicí box co nejvíce. Ponechání jakéhokoli volného místa může způsobit rychlejší rozmrzání potravin. Pokud nemáte dostatek věcí, které by chladicí box zaplnily, přidejte ledové bloky a mražené potraviny ukládejte po vrstvách. Čím bude box plnější, tím déle si udrží svou chladnou teplotu, která by neměla stoupnout nad 4 ̊C.

Zabraňte rozlití a únikům

Je pravděpodobné, že bez ohledu na to, jak pečlivě potraviny zabalíte a jak bezpečný obal bude, dojde občas k rozlití a úniku. Abyste tomu zabránili, měli byste vše, co by mohlo vytéct, uzavřít buď do zipového sáčku, nebo do uzavíratelných nádob. Přeprava zmrazených potravin se může zdát jako složitý proces, obzvláště pokud se stěhujete v létě či na delší vzdálenost. Ale i tak je možné potraviny přestěhovat bez jakýchkoli škod.