Jak přestěhovat zásoby mraženého jídla

Většina z nás má ve svých ledničkách a mrazácích uloženo spoustu jídla. Co si však s ním počít v případě, že se stěhujete? Přestože nejjednodušším řešením je zkonzumovat obsah ledničky a mrazáku ještě před stěhováním, není to vždy tak snadné, jak se zdá. Pokud se stěhování blíží a vy máte stále mrazák plný potravin, využijte následující tipy.

Udělejte si seznam

Ze všeho nejdříve si udělejte podrobný seznam všech položek, které máte ve svém mrazáku. Přitom můžete vyčlenit jídlo, které je prošlé a které je třeba vyhodit. Z toho, co zbude, byste se měli snažit zkonzumovat co nejvíc. Naplánujte si proto jídelníček tak, abyste využili co nejvíc mražených potravin. Během této doby byste neměli doplňovat lednici ani mrazák. Pokud vám dojde jídlo, můžete si vždy objednat jídlo s donáškou nebo si zajít do restaurace.

Mražené jídlo

Mražené potraviny během stěhování uskladněte v chladicím boxu

Pokud máte v mrazničce stále nějaké jídlo, měli byste jej během stěhování zabezpečit tak, aby se nerozmrazilo, jelikož by to vedlo k jeho znehodnocení.

Použijte k tomu termoizolační boxy, do kterých potraviny naskládáte a proložíte je ledovou tříští či kostkami. Na každý litr obsahu boxu byste měli použít minimálně půl kila ledu. Abyste zabránili jakémukoli růstu bakterií a znehodnocování potravin, musíte udržovat teplotu pod 4 ̊C. Izolační boxy naplňte potravinami co nejvíce, jakýkoli volný prostor snižuje efektivitu udržení teploty. Pokud nemáte dost věcí k naplnění boxu, vyplňte volné míst dalším ledem. Zmrazené potraviny skladujte ve vrstvách. Čím více mražených potravin a ledu v boxu máte, ​​tím déle si udrží svoji studenou teplotu.

Je pravděpodobné, že bez ohledu na to, jak pečlivě balíte jídlo a jak bezpečně termobox vypadá, dojde k rozpuštění části ledu. Aby voda neznehodnotila další potraviny, skladujte led ve vodotěsných sáčcích.

stěhování lednice

Vyrobte si vlastní chladicí box

Pokud se vám nechce utrácet za profesionální chladicí boxy, můžete si jednoduše vyrobit své vlastní. Postačí vám k tomu pevná krabice a desky polystyrenu o síle minimálně několik centimetrů. Uřízněte polystyrenové deky podle vnitřních rozměrů krabice a celý vnitřek jimi polepte. Spáry poté důkladně utěsněte silikonovým tmelem, aby nedošlo k rozmáčení krabice v případě, že se něco z obsahu chladicího boxu rozteče. Nezapomeňte si připravit polystyrenovou desku, kterou použijete k uzavření boxu svrchu. Pokud se vám podaří vše dobře utěsnit, podomácku vyrobený chladicí box vám za zlomek ceny udělá stejnou službu, jako kupovaný.

Přeprava mražených potravin se může zdát jako komplikovaný proces. Pokud se však budete držet výše uvedených pravidel, budete moci přestěhovat vaše mražené potraviny bez toho, abyste cokoliv museli vyhodit.