Stěhování firmy

Jak přestěhovat své podnikání bez ztráty produktivity

Přestěhovat kancelář nebo provozovnu je o něco složitější, než přestěhovat byt či dům. Je totiž potřeba vše zorganizovat tak, aby během stěhování nedošlo k omezení či přerušení vaší podnikatelské činnosti. To by totiž mohlo znamenat zhoršení vnímání vašich služeb ze strany zákazníků a dlouhodobé významné finanční ztráty. V ideálním případě by vaši zákazníci neměli žádné stěhování ani zaregistrovat. Pokud se budete řídit níže zmíněnými tipy, proběhne stěhování vaší kanceláře v pohodě, s minimálním stresem a ekonomickými dopady.

Jak přestěhovat firmu

Stěhování podnikání dopředu naplánujte

Při jakémkoli stěhování je důležité plánování a u stěhování firmy to platí dvojnásob. Vytvořte si časovou osu, abyste nezapomněli na splnění všech nezbytných úkolů a ujistěte se, že jste ve svých očekáváních realističtí. Příprava na stěhování malé kanceláře může trvat až tři měsíce a přemístění středního až velkého pracoviště i šest až osm měsíců.

Naplánujte půdorys vašeho nového kancelářského prostoru, abyste při příjezdu nemuseli řešit, co kam umístíte. Při vytváření plánu nezapomeňte vzít v úvahu věci, jako je umístění elektrických zásuvek a dostupný úložný prostor.

Najměte si profesionální stěhovací firmu

Přestože si možná myslíte, že využitím svých zaměstnanců ušetříte za stěhovací práce, není tomu tak. Většinou je nákladově efektivnější najmout si profesionální stěhovací firmu. Její pracovníci dobře vědí, jak manipulovat s velkými a těžkými produkty, zatímco vaši zaměstnanci se mohou při jejich stěhování zranit nebo je poškodit, což by negativně ovlivnilo produktivitu práce po přestěhování.

Stěhování kanceláře

Připravte novou kancelář předem

Vaše nová kancelář by měla být předem připravena tak, abyste okamžitě po přestěhování mohli začít pracovat. Ujistěte se, že je vymalováno, jsou položeny koberce, funguje klimatizace, je zapojená elektřina, telefonní linky a funguje přístup k internetu.

Naplánujte stěhování na víkend nebo po pracovní době

Vaše firma by neměla během stěhování přerušit poskytování služeb. Naplánujte proto stěhování na dobu, kdy máte obvykle zavřeno, nebo kdy máte nejméně zakázek. Většinou je ideální dobou víkend. Pokud je však vaše firma o víkendech obvykle otevřena, například prodejna kamenného obchodu, může vám lépe vyhovovat stěhování po pracovní době. Profesionální stěhovací společnosti, jako je například firma Odnesto.cz, jsou časově flexibilní a rádi vám naplánují stěhování na čas, který vám nejlépe vyhovuje.

Oznamte všem partnerům a zákazníkům že se stěhujete

Vašim zákazníkům a partnerům dejte o stěhování vědět s dostatečným předstihem. Nezapomeňte změnit adresu firmy na svém webu a v online službách jako je Google My Business. Nechte si vytisknout nové marketingové materiály, které budou uvádět vaši novou adresu.