Stěhování v zimě

Jak přežít stěhování během zimy

Stěhování je ve většině případů činnost, na kterou se nikdo příliš netěší. A platí to dvojnásob, pokud se jedná o stěhování v zimních měsících. Přesto však může být občas nezbytné se přestěhovat v období od listopadu do března, kdy není počasí příliš příznivé. Stěhování v zimních měsících však může mít i své kladné stránky.

Pokud se rozhodnete přestěhovat během zimy, můžete výrazně ušetřit. Jelikož se většina stěhování odehrává v létě, bývají zimní měsíce u stěhovacích společností mnohem méně obsazeny. Na volný stěhovací termín nebudete muset dlouho čekat, navíc můžete využít i levnějších cen.

zimní stěhování

Zajistěte si ostatek oblečení

Při zimním stěhování musíte již během balení myslet na to, že počasí ve stěhovací den může být všelijaké. Může být suchý den s teplotami okolo nuly, může padat sníh s deštěm, nebo může být dvacet pod nulou. Na všechny tyto varianty byste měli být připraveni. Nachystejte si několik variant oblečení, a uložte je tak, abyste se mohli během stěhování kdykoli převléci, kdyby se počasí změnilo.

Dejte si pozor na počasí

Asi největším strašákem během stěhování jsou sníh a led. Měli byste proto zajistit, aby všechny přístupové cesty od stěhovacího vozu k vašemu domu byly čisté a zbavené sněhu či náledí, a to v dostatečné šířce, aby měli pracovníci stěhovací firmy dostatek prostoru pro bezpečnou a efektivní práci. Měli byste se také postarat, aby vaše citlivá elektronika byla ochráněna před eventuálním proniknutím vlhkosti v případě deště.

Chraňte své podlahy

Během zimního období je na silnicích i chodnících mnoho nečistot, bláta a posypových materiálů, které se skládají z drobných ostrých kamínků. Během stěhování tak může snadno dojít k poškození vašich nových a drahých podlah – měli byste proto použít nějakou ochrannou vrstvu, která těmto škodám zabrání. Vhodné mohou být například staré koberce, které po stěhování vyhodíte.

Jak přežít zimní stěhování

Dobře si vyberte stěhovací firmu

Stěhování během zimy je kvůli možnosti nepříznivého počasí složitější než stěhování během letních měsíců. Vyžaduje proto pracovníky, kteří mají dostatek zkušeností, aby celý přesun proběhl bez nejmenších problémů. Tuto podmínku na jedničku splňují zaměstnanci firmy Odnesto.cz, kteří přestěhovali již tisíce bytů a domů v rámci celé ČR.

Stěhování v zimě – ano či ne?

Stěhování je tvrdá práce bez ohledu na to, zda se stěhujete v létě nebo v zimě. A zatímco v létě bývají ceny stěhování vyšší a musíte déle čekat na volný termín, během zimního stěhování sice musíte počítat s nepřízní počasí, ale můžete využít výhod různých slev. Pokud si vše správně zorganizujete, ujistíte se, že je veškerý sníh a led odklizen, a najmete si profesionály, kteří své práci rozumí, nemusíte se stěhování v zimním období obávat.