Stěhování

Jak se přestěhovat? S pomocí nebo bez?

Přestěhovat celou domácnost z jednoho bytu do druhého vyžaduje dost fyzické síly a času. V tomto díle vám ukážeme, jak postupovat a co ulehčí práci.

Stěhování od A do Z

A je to tady. Už znáte termín, kdy se budete moci konečně přestěhovat. Nezbývá tedy nic jiného, než se pustit do práce. Kde začít? Jak sehnat obalový materiál a krabice? A najde se ve vašem okolí někdo, kdo má dodávku nebo v ideálním případě náklaďák?

Stěhování si dobře naplánujte

Stěhování je akce, kterou není radno podceňovat. Ze všeho nejdříve si stanovte přesné datum. Poté nezapomeňte sepsat seznam veškerého vybavení, plánek nového bytu i rozmístění nábytku. A hlavně si promyslete, co zvládnete sami, a s čím budete potřebovat pomoci.

Klíčem k úspěšnému stěhování, kdy nepřijde žádná věc nazmar, je důkladné balení předmětů do krabic. Důležité je také systematické rozdělení. Určitě nechcete, abyste v jedné krabici měli vybavení kuchyně a doplňky do koupelny. Ideální je, stěhovat místnost po místnosti a každou krabici označit barevnými štítky. Ložnici dejte například modrou barvu a krabice s obsahem ložnice označte modře. Také můžete opatřit jednotlivé krabice seznamem uložených věcí. V novém bytě budete přesně vědět, kde co máte.

Stěhování domu

Se stěhováky můžete ušetřit

Možná chcete ušetřit co nejvíce peněz a tak voláte o pomoc přátele. Pamatujte však na to, že pokud se budete stěhovat na vlastní pěst, budete muset koupit veškerý obalový materiál, krabice, boxy, stěhovací pomůcky a zajistit pronájem vozu na vlastní náklady. S námi všechny tyto starosti odpadají.

Čím více budete spolupracovat, tím více můžete zredukovat konečnou cenu za stěhování. Naše firma vám však ráda pomůže i s balením jako takovým. Demontujeme nábytek, uložíme věci do krabic.

Konečně stěhování

Samotné stěhování vyžaduje velkou fyzickou sílu a zkušenosti. Během manipulace s těžkými předměty mohou nastat komplikace a při nesprávném postupu i ke zdravotním úrazům. Proto doporučujeme, nechat si se stěhováním pomoci od profesionálů. Například lehké věci si můžete odstěhovat sami, zatímco těžké nechat na našich stěhovácích.

Stěhování bytu

A jsme u konce

Převoz z původního do nového je nejnáročnější. Ale už to máte skoro za sebou. Teď už jen zbývá počkat, až se nábytek rozmístí na předem určená místa. S naším technikem stačí domluvit, kam stěhováci odnesou nábytek a o smontování a přípravu na další použití se postarají sami. Pokud se rozhodnete pro sestavení nábytku svépomocí, určitě doporučujeme, nafotit si nábytek ještě na staré adrese v původním stavu, abyste věděli, jak jej poskládat. A spojovací materiál nezapomeňte uložit do krabičky, kterou vložíte přímo k určenému nábytku.