Jak zkrátit čas balení na minimum

Jak zkrátit čas balení na minimum

Ať už jste pracovně vytížení, balíte na poslední chvíli nebo jen nesnášíte balení, chcete tuto činnost pravděpodobně zvládnout co nejrychleji. Není divu, čas je pro většinu z nás velmi drahý. K tomu, abyste dokázali své věci sbalit co nejrychleji a přitom na nic nezapomněli, můžete využít různých triků, které šetří čas.   Pojďte se tedy podívat na několik věcí, které můžete udělat pro zrychlení balicího procesu.

Jak se co nejrychleji sbalit na stěhování

Jak se co nejrychleji sbalit na stěhování

To, že balíte rychle, ještě neznamená, že se musíte balit špatně. S využitím následujících tipů dokážete ušetřit spoustu času, který můžete věnovat důležitějším a příjemnějším věcem.

  • Tip č. 1: Nevyprazdňujte zásuvky vašeho prádelníku. Vyhnete se tak balení velkého množství oblečení. Váš nábytek sice bude o něco těžší, ale zaměstnanci profesionální stěhovací firmy jsou zvyklí manipulovat i s těžkými a rozměrnými předměty a pár kilo navíc v pohodě zvládnou. Pokud necháte vaše oblečení či jiné věci ve skříních, ušetříte velké množství času, prostoru a starostí.
  • Tip č. 2: Nechte své oblečení na ramínku. Sundat šaty z věšáku a balit je do krabice jen pro to, abyste je později opět pověsili na ramínko, je spousta zbytečné práce navíc. To vše můžete jednoduše přeskočit a oblečení nechte na ramínku ve skříni. Pokud však chcete vašemu oblečení přidat další vrstvu ochrany během stěhování, můžete jej i s ramínky uložit do velkých pytlů na odpadky.
  • Tip č. 3: Pozvěte balicí tým. Požádejte o pomoc své přátele s příslibem piva a pizzy zdarma. To vám pomůže hodně urychlit proces balení. Spojit příjemné s užitečným, tj. pořádání večírku s balením věcí, může být navíc i skvělá zábava.
  • Tip č. 4: Zbavte se nepotřebných věcí. Než se začnete balit, zbavte se oblečení, které nenosíte, nábytku, který se do vašeho nového bytu nevejde, starých hraček a věcí o kterých ani nevíte, že je doma máte. Díky tomu bude balení a následné vybalování mnohem jednodušší. Věci, kterých se chcete zbavit, můžete například rozdat svým přátelům, nebo je prodat prostřednictvím inzerátů. To co se vám prodat nepodaří, můžete zanést do charity.
  • Tip č. 5: Balte pokoj po pokoji. Pokud balíte všechny věci najednou, může to vést k chaosu a zmatkům. Zabalte raději vždy jen jednu místnost naráz. Pokud máte pomocníky, můžete dokonce každému člověku přiřadit jeden pokoj, abyste celý proces urychlili.
balení před stěhováním

Stěhování je činnost, které se mnoho z nás obává a snaží se jí vyhnout, nezřídka pod vlivem „horrorových“ příběhů, které na toto téma slyšel snad každý z nás. Není proto divu, že lidé stěhování odkládají na poslední chvíli. Pokud však využijete našich tipů pro rychlé balení, ušetříte nejen spoustu času a práce, ale celé stěhování proběhne navíc v mnohem větší pohodě.