bezpečné těhování během pandemie

Jak se bezpečně přestěhovat během pandemie

I přesto že během současné probíhající krize a epidemiologických opatření je mnoho aspektů našeho života pozastaveno, mnoho lidí se stále stěhuje. Pro některé je to možnost získat atraktivní práci nebo snaha být blíže rodině – pro jiné zase touha po prostoru a přírodě, kterou městský život nenabízí nebo nově nalezené poznání, že při současné popularitě práce z domova může být vaše domácí kancelář kdekoli. Jak se však přestěhovat bezpečně bez ohrožení nákazou COVID-19?“

ochrana zdraví při stěhování

Informujte se u stěhovací společnosti na zásady ochrany zdraví

Jakmile začnete shánět stěhovací firmu, zavolejte předem, abyste s firmou prodiskutovali, jaké postupy uplatňují k zastavení šíření pandemie COVID-19 a snížení zdravotních rizik. Ujistěte se, že vám úroveň ochrany vyhovuje, a že vy i stěhovací firma víte, co od sebe můžete v den vašeho stěhování očekávat.

Dodržujte bezpečnostní opatření proti COVID-19

Během stěhování byste měli dodržovat všechny pravidla proti šíření COVID-19. V den stěhování se tedy neustále snažte mýt si ruce po dobu alespoň 20 sekund nebo déle, používejte anticovid desinfekční prostředky na ruce, dodržujte odstup nejméně dva metry od zaměstnanců stěhovací firmy a během celé doby mějte na obličeji respirátor třídy FFP2 nebo FFP3. Dodržování těchto pravidel vyžadujte i od zaměstnanců stěhovací firmy. Pokud stěhovací tým nedodržuje příslušné bezpečnostní protokoly, obraťte se na jejich nadřízeného nebo majitele firmy, který je upozorní a problém napraví.

Určete jednoho člověka pro kontakt se zaměstnanci stěhovací firmy

Pro zamezení rizika nákazy COVID 19 byste měli co nejvíce omezit kontakt s cizími lidmi. Pro kontakt s vaším stěhovacím týmem proto určete jen jednoho člověka. Zbytek vaší rodiny by měl zůstat stranou. To pomůže zajistit, aby jak vaše rodina, tak i pracovníci stěhovací firmy byli co nejvíce chráněni před setkáním s virem.

zamezení rizika nákazy COVID 19 během stěhování

Před stěhováním vyčistěte a dezinfikujte svůj domov a mějte čisticí prostředky stále dostupné

Pro zvýšení ochrany během stěhování doporučujeme průběžně dezinfikovat často používané dotykové body, jako jsou kliky, abyste se ujistili, že stěhovací tým vstupuje do bezpečného prostředí. Během stěhování mějte po ruce dezinfekční prostředek na ruce, mýdlo a papírové ručníky, abyste k nim měli vy i váš stěhovací tým rychlý a snadný přístup.

Než začnete vybalovat, dezinfikujte svůj nový domov

Být konečně ve svém novém domově je skvělý pocit, ale než začnete vybalovat, vše pořádně vyčistěte a vydezinfikujte. Důkladným umytím a dezinfekcí podlah, desek a skříněk kuchyňské linky, dveří, klik a dalších věcí zajistíte odstranění choroboplodných zárodků a virů, které by v bytě mohli nevědomky zanechat předchozí obyvatelé nebo stěhováci.