Tipy a triky při stěhování

Tipy pro úspěšné stěhování

Spousta lidí má ze stěhování obavy jako z velmi obtížného a stresujícího procesu. Jsou jejich obavy oprávněné? Pokud si vše předem nezorganizujete, nevyhradíte si dostatek času a nenajmete si na stěhování kvalitní firmu, pak ano, může to být doslova peklo. Pokud však využijete následujících tipů, bude pro vás stěhování mnohem snazší a vůbec ne stresující.

Tipy pro úspěšné stěhování

Ukliďte svůj nový domov

Pokud je to možné, věnujte pár hodin tomu, abyste se zastavili ve svém novém domově a uklidili! Vyčistěte kuchyň, koupelnu, ložnici atd. Přestěhování do čistého prostředí vám stěhování značně ulehčí a ušetří vám čas po dokončení stěhování.

Naplánujte si jídlo

Poslední věcí, se kterou byste si chtěli dělat starosti během stěhování, je jídlo. Naplánujte si proto předem, co budete během stěhování jíst a jídlo si předem připravte. To je obzvláště důležité, pokud máte malé děti nebo někdo ve vaší rodině trpí onemocněním, při kterém je důležité se pravidelně stravovat. Naplánujte si také jídlo na den po stěhování. Vaření v novém bytě může být problém, pokud máte veškeré kuchyňské potřeby ještě zabalené na dně krabice.

Aktualizujte svou adresu

Nezapomeňte v dostatečném předstihu oznámit úřadům a institucím změnu své adresy. Můžete si také na poště zřídit takzvanou dosílku, při níž všechny zásilky, které přijdou na vaši původní adresu, budou přeposlány do vašeho nového bydliště.

stěhování bez stresu

Odstraňte promáčknutí koberců

Po původním umístění nábytku zůstanou na vašich kobercích nepěkné promáčkliny. Jelikož nábytek v novém bydlišti jen těžko umístíte na ta samá místa, můžete tyto promáčkliny snadno odstranit tak, že na ně umístíte kostky ledu, necháte je roztát a pomocí lžíce zvednete vlákna. Díky tomu budou vaše koberce vypadat opět jako nové.

Chraňte křehké předměty

Křehké a cenné předměty je vhodné ochránit obalením ve vhodném materiálu tlumícím náraz, například v bublinkové folii. Pokud bublinkovou fólii nemáte, můžete křehké předměty ochránit zabalením do několika vrstev zmačkaných časopisů či novin.

Nedávejte do krabic příliš mnoho věcí

Omezte hmotnost každé krabice na maximálně 20 Kg. Pokud je krabice příliš těžká, zvyšuje se riziko poškození samotné integrity krabic a věcí uvnitř.

Udržujte spojovací materiál pohromadě

Pokud demontujete jakýkoli nábytek, nezapomeňte uchovat všechny šrouby a kování v označeném plastovém sáčku. Nalepte sáček na samotný nábytek nebo jej vložte do samostatné označené krabice.

Investujte do vakuových obalů

Vakuové obaly jsou úžasným nástrojem, který vám usnadní stěhování. Objemné předměty, jako jsou kabáty, svetry, peřiny a polštáře umístěte do vakuových obalů a vysajte přebytečný vzduch, takže se zmenší jejich objem až o více než dvě třetiny. Ušetříte tím obrovské množství místa.