Jak efektivně zabalit zařízení koupelny

Jak efektivně zabalit zařízení koupelny

Možná si myslíte, že zabalit koupelnu na stěhování je stejně jednoduché jako vtěsnat vše do několika krabic. Tak to však bohužel není. Kosmetika a čisticí prostředky vyžadují při balení mnohem větší péči, jelikož se jedná vesměs o tekutiny, které by při rozlití mohly způsobit problémy.

stěhování koupelny

Efektivní balení koupelny

Balení koupelny sestává ze tří věcí: třídění, úklidu a samotného balení. Je velká šance, že máte například šampon, který již dochází, či další lahvičky, které již nepotřebujete nebo nepoužíváte. Některé přípravky navíc můžete sbalit dříve, abyste ušetřili čas během týdne, kdy se stěhujete.

Třídění věcí

Získejte realistickou představu o tom, co vše v koupelně máte a kolik si toho chcete během stěhování ponechat. Třídění věcí do níže uvedených kategorií vám poskytne lepší představu o tom, co zabalit a co ne.

1. Spotřebiče a příslušenství

2. Kosmetika

3. Mýdla, sprchové gely atd.

4. Přípravky na vlasy

5. Toaletní potřeby

6. Léky

7. Ručníky

8. Čisticí prostředky a různé chemikálie

Zbavte se zbytečných položek

Téměř prázdné lahve od šamponu, zbytky mýdla či půl role toaletního papíru je pravděpodobně zbytečné balit. Projděte všechny své věci a vyřaďte ty, které nestojí za to brát sebou.

  • Spotřebiče a příslušenství – Proveďte inventář všech vašich koupelnových spotřebičů a doplňků, vyzkoušejte je a ty které používáte, si zabalte. Ty, které nefungují, vyhoďte, ty které již nepoužíváte, rozdejte.
  • Kosmetika – Projděte své make-upy a vyhoďte všechno staré, vysušené, rozbité nebo to co nepoužíváte.
  • Přípravky na vlasy, mýdla a sprchové gely – Vyhoďte prázdné a poloprázdné lahve nebo produkty, které nikdy nepoužíváte. Pokud některé z přípravků nechcete, ale myslíte, že by ještě někomu mohly posloužit, darujte je.
  • Léky – Stěhování je ideální čas na revizi a úklid vaší přeplněné lékárničky. Léky u kterých vypršela doba použitelnosti, štítek je nečitelný nebo není k dispozici, změnil se fyzický vzhled nebo vůně nebo je po dokončení léčby již nepotřebujete, odneste do nejbližší lékárny ke zlikvidování.  Léky nevyhazujte ani nevylévejte.
  • Čisticí prostředky a jiné chemikálie – Projděte si své čisticí prostředky a zbavte se všeho, co nemůžete definitivně identifikovat.
stěhování obsahu koupelny

Balení

Než zabalíte koupelnu, ujistěte se, že si každý ve vaší domácnosti sbalí základní toaletní tašku, která by měla zahrnovat:

  • Kartáček na zuby
  • Vlasové přípravky, které se používají denně
  • Deodorant
  • Make-up
  • Šampon

Balení tekutých přípravků

Všechny otevřené lahve obsahující kapalinu zabalte do plastového obalu nebo do několika důkladně uzavřených plastových sáčků. Křehké předměty zabalte do ručníků, abyste je během stěhování chránili. Skleněné lahvičky obalte navíc bublinkovou fólií .