Parkování pro stěhovací vůz

Stěhujete se? Nezapomeňte si zajistit dostatek parkovacího místa pro stěhovací vůz

Stěhování do nového domova sebou přináší spoustu organizačních záležitostí, které bychom měli řešit v předstihu, abychom se vyhnuli problémům během samotného stěhování. Jednou z nejčastějších komplikací, které mohou během stěhování nastat, je nedostatek parkovacího místa před vaším novým nebo původním bydlištěm. Tento problém bývá obzvláště markantní na sídlištích, kde se o volná místa k zaparkování strhává každodenní bitva. Představte si tu situaci, že máte objednánu stěhovací firmu na určitý čas, ale před domem, ani nikde v okolí, není dostatečně velké parkovací místo, do kterého by se vešel stěhovací kamion. V takovém situaci nezbývá, než hledat komu které auto patří, a prosit sousedy, zdali by si nepřeparkovali. Ať už budete úspěšní či nikoli, tato situace vás pravděpodobně bude budit ze sna ještě hodně dlouho.

Stěhování do nového domova

Parkování pro stěhovací firmu vyřešíte záborem veřejného prostranství

Někteří lidé, kteří si možnost potíží uvědomují dopředu, se pokouší den předem potřebné parkovací místo „obsadit“, například odložením nějakých částí nábytku. Takový potup však rozhodně nedoporučujeme. Jednak totiž nemáte nikdy skutečně jistotu, že vám na místě nikdo nezaparkuje a navíc se jedná o neoprávněný zábor veřejného prostranství, za což můžete dostat pokutu. Mnohem lepším řešením je požádat na městském úřadě o zábor příslušné části veřejného prostranství, načež vám na místo umístí značky se zákazem stání. Nezapomeňte však řešit zábor v dostatečném předstihu, ideálně 2 měsíce předem. Úředníci na městských úřadech nejsou proslulí rychlým vyřizováním žádostí, takže si na výsledek můžete počkat klidně i několik týdnů. Mějte také na paměti, že musíte požádat o zábor dvakrát, nejen u vašeho původního bydliště, ale také na místě, kam se plánujete přestěhovat.

Zajistěte parkovací místo pro stěhovací vůz

Jak požádat o zábor veřejného prostranství

Zábor veřejného prostranství je často řešen v místní vyhlášce a jeho podmínky se mohou lišit. Prostudujte si proto v dostatečném předstihu všechny potřebné místní předpisy, abyste věděli, co vše musíte pro kladné vyřízení vaší žádosti splnit. Součástí žádosti o zábor veřejného prostranství by měl být detailní zákres místa, které chcete zabrat. Myslete na to, že by se do daného místa měl stěhovací vůz pohodlně vejít a měla by vám zbýt i rezerva, aby se stěhováci nemuseli proplétat s vaším nábytkem mezi ostatními zaparkovanými auty.

Zábor veřejného prostranství samozřejmě není v drtivé většině případů zdarma. I když budete muset zaplatit určitý obnos, který však nebývá nikterak přemrštěný, rozhodně se vám to vyplatí, jelikož díky zajištění parkovacích míst v startovní i cílové destinaci proběhne vaše stěhování v mnohem větším poklidu.