Vybalte věci z krabic

Kde získat stěhovací krabice zdarma

Během stěhování se většina z nás neobejde bez dostatečně prostorných a pevných krabic, do kterých zabalíme naše věci. Tyto krabice musejí být dostatečně robustní, aby zvládly váhu vašich knih a těžkých předmětů a aby se ve stěhovacím voze nepoškodily. Stěhovací boxy se samozřejmě dají koupit, tím však zvyšujete celkové náklady na stěhování. Raději vám poradíme, kde získat kvalitní stěhovací krabice zdarma.

Kancelářské budovy a obchody s kancelářskými potřebami

Většina kancelářských potřeb a materiálu musí být dodávána v pevných krabicích – a křehčí věci, jako jsou počítače nebo jiná elektronika, často přicházejí se spoustou balicího materiálu, který nakonec bude bez užitku vyhozen. Navštivte tedy nejbližší kancelářskou budovu, velkoobchod s elektronikou či kancelářskými potřebami a zeptejte se na možnost získání krabic. Většinou vám je rádi dají zdarma, protože jinak by museli zaplatit za jejich recyklaci. Kromě kvalitních krabic zde můžete sehnat i výplňový materiál, kterým jsou krabice s elektronikou vybavené pro zamezení otřesů.

Kde získat stěhovací krabice zdarma

Knihkupectví

Knihy jsou dodávány v krabicích všech tvarů a velikostí, ale obecně mají jednu věc společnou: jsou robustní a trvanlivé, protože musejí udržet váhu knih. Většina knihkupectví obdrží zásilku jednou nebo dvakrát týdně, takže se zastavte u knihkupců ve vašem okolí a domluvte se s nimi na odběru krabic. Možná nebudou právě žádné mít, ale nezoufejte. Podle toho, jak do knihkupectví chodí zboží, se můžete domluvit, že si krabice vyzvednete při příští dodávce.

Supermarkety

V supermarketech a obchodních centrech je obrovský obrat zboží. Každý den sem kamiony přivážejí stovky nových krabic, které se po vybalení bez užitku vyhazují. Většinou nebývá problém, abyste získali povolení si některé z nich odnést. Vybírejte si takové, ve kterých byly zabaleny těžké věci, protože ty bývají nejpevnější.

Stěhovací krabice zdarma

Sociální sítě

Můžete se také obrátit o pomoc k lidem na sociálních sítích. Pravděpodobně vám nedá příliš práce sehnat někoho, kdo se nedávno přestěhoval a má doma kvalitní krabice, které již nepotřebuje, a rád se jich zbaví. Na sociálních sítích najdete dokonce celé skupiny lidí, kteří darují věci za odvoz. Můžete tyto skupiny využít i k tomu, abyste se před stěhováním zbavili věcí, které již nepotřebujete a přesun do nového domova si tak zjednodušili.

Kdy začít shánět krabice na stěhování

Příležitostí jak sehnat kvalitní krabice vhodné na stěhování je mnoho. Neměli byste však jejich shánění nechávat až na poslední chvíli, ne vždy totiž okamžitě seženete tu pravou velikost, která se vám bude hodit. Obzvláště pokud jste z menšího města, kde obchody nenavážejí zboží tak často, měli byste začít se sháněním krabic nejméně čtrnáct dnů před tím, než začnete balit.