Stojí stěhování některých věcí za to?

Stojí stěhování některých věcí za to?

Před tím než se rozhodnete některé věci přestěhovat, vše si důkladně rozmyslete.

Stěhování do nového domova zahrnuje spoustu plánování a rozhodování. Můžete si vybrat, co a jak zabalíte a přestěhujete. Ale také byste si měli vybrat, které věci za přestěhování nestojí, a bude lepší se jich zbavit. Většina stěhovacích firem účtuje své sazby podle hmotnosti zásilky a ujetých kilometrů. Proto každý další kilogram, který zabalíte, zbytečně zvyšuje cenu. Výslednou částku, kolik vás nakonec bude stěhování stát, můžete snadno ovlivnit tím, kolik věcí se rozhodnete vzít sebou do vašeho nového domova. Balení a následné vybalování navíc stojí spoustu času. Čím méně toho proto budete ke stěhování mít, tím bude vše jednodušší.

Před stěhováním se zbavte nepoužívaných předmětů

Starých spotřebičů, objemného nábytku a předmětů, které již nepoužíváte, se můžete zbavit ještě před začátkem stěhování. Můžete je darovat svým sousedům či přátelům, nebo je prodat na internetu prostřednictvím některého z mnoha online bazarů. Tím navíc získáte peníze, které vám pomohou uhradit část nákladů na stěhování.

Nejste si jisti, čeho byste se měli zbavit? Podívejme se společně blíže na některé položky.

Nepoužívaný nábytek a hračky

Děti rostou a ztrácejí zájem o své dříve oblíbení hračky. Pokud vám doma zabírají místo hračky, se kterými si vaše dítě již nehraje, či dětský nábytek, který je pro ně již malý, můžete se vsadit, že jiná rodina má dítě, které to vše bude milovat. Darováním nebo prodejem nepoužívaných hraček či dětského nábytku si ulehčíte stěhování a dáte ostatním dětem příležitost těšit se z hraček, s nimiž si již vaše děti nehrají.

Nepoužívaný nábytek a hračky

Oblečení, které již nenosíte

To samé jako pro hračky, platí i pro oblečení. Vaše děti i vy máte pravděpodobně ve skříních spoustu oblečení, které je již malé, nebo se vám prostě nelíbí a nenosíte jej. Vyprázdněte skříně všech členů rodiny. Všechno, co nosíte pravidelně nebo sezónně, sbalte. Všechno, co už z nějakého důvodu nenosíte, můžete prodat či darovat. Je neuvěřitelné, kolik hmotnosti ušetříte odstraněním nepoužívaného oblečení.

Staré spotřebiče

Staré spotřebiče

Pračka, lednička či myčka patří k běžnému vybavení domácnosti. Pokud některý z těchto spotřebičů vlastníte již déle než 5 let, zvažte, zdali má smysl brát jej při stěhování sebou, nebo bude lepší jej raději prodat, a do nového domova si koupit nový modernější spotřebič. Zjistit, že jste zaplatili za přestěhování 10 let staré pračky, která vám měsíc po přestěhování přestala fungovat, musí být skutečně k vzteku.

Efektivita stěhování není vždy o tom, jak dostat všechen váš majetek do stěhovacího vozu. Někdy jde i o to, co je lepší zanechat na místě. Čím méně věcí si při stěhování budete brát sebou, tím bude stěhování levnější, rychlejší a navíc strávíte méně času balením a následným vybalováním.