Stěhování v zimě

Kdy je nejlepší čas na stěhování?

Pokud hledáte nejlepší dobu na to se přestěhovat, vězte, že každé roční období má své výhody a nevýhody. Roční doba ovlivňuje vše, od hledání dobré stěhovací firmy, přes ceny, až po obtížnost stěhování.

stěhování v létě

Jaké jsou výhody a nevýhody stěhování v létě?

Většina lidí se stěhuje v létě, kvůli příjemnému a stabilnímu počasí. To však znamená vyšší ceny a menší dostupnost – stěhovací firmy jsou zahlceny natolik, že v termínu stěhování nemusí být vůbec k dispozici. Díky suchému a slunečnému počasí váš nábytek a zařízení nebudou v létě tolik vystaveny nepřízni počasí, na rozdíl od zimy, jara a podzimu, které jsou známé svými intenzivními dešti, které mohou způsobit zablácení, plíseň nebo promoknutí vašich krabic. Nic z toho vám v létě nehrozí. Výhodou léta je navíc to, že děti nejsou ve škole, což stěhování zjednodušuje. Nezameškají a mají čas se v novém bydlišti aklimatizovat před začátkem nového školního roku.

stěhování na podzim

Výhody a nevýhody stěhování na podzim

Není pochyb o tom, že podzim je ideální čas na stěhování. Je chladno, ale ne zima, bývá stabilní počasí a navíc máte šanci se zabydlet ještě před Vánocemi. Na podzim je mnohem snazší najít stěhováky a ceny bývají také o něco nižší. Pokud však máte děti ve školním věku, stěhování na podzim – zejména pokud musí změnit školu – může vést ke zameškaným dnům, zaostávání a smutku, protože budou muset opustit kamarády.

stěhování na jaře

Proč se stěhovat na jaře?

Počasí na jaře bývá pro stěhování ideální – není vedro jako v létě, ani zima jako v zimě. Děti jsou ještě ve škole, takže se stěhuje méně lidí. To znamená volné termíny a možnost výhodné nabídky od stěhovací firmy. Stěhování do nového bytu na jaře vám dává čas na zabydlení. V létě si pak můžete užívat líných víkendů a prozkoumávat nové okolí. Nevýhodou může být častější déšť a také možnost pylových alergií, které vám mohou stěhování znepříjemnit.

I stěhování v zimě má své výhody

V zimě se stěhuje jen málo lidí, takže ceny stěhovacích služeb jsou nejnižší. Nebudete mít také problém se sjednáním volného termínu, který vám bude vyhovovat. Hlavní nevýhodou stěhování během zimy je počasí, které dokáže cestu do nového domova pěkně zkomplikovat. Na zemi je ledovka nebo sníh, takže dostat krabice ze starého bytu do nového znamená, že v novém i starém obydlí bude na zemi spousta bláta a vlhkosti. Navíc hrozí uklouznutí a poničení vašeho majetku.

Jaro, léto, podzim či zima?

Při volbě nejvhodnější doby pro stěhování do nového domova záleží především na vašich prioritách. Každé roční období má svá pro a proti, ale pokud víte, co od stěhování potřebujete a očekáváte, a jaké nevýhody jste naopak připraveni akceptovat, můžete si vybrat jakoukoli z ročních dob, která vám bude vyhovovat.