Tipy a triky při stěhování

Na co si dát pozor při stěhování do menšího bytu

Stěhujete se do menšího? Zde je několik tipů, na co si dát během stěhování pozor.

Pokud jde o byt či dům, větší nemusí být nutně lepší. Lidem, kteří se přestěhovali do menšího bytu, často zjišťují, že to má nesčetné množství výhod, včetně snadné údržby a jednoduššího uklízení. Omezený prostor také znamená menší náklady na zařizování bytu nábytkem.

V menších prostorách však může být obtížnější s nábytkem manipulovat, takže je důležité vědět, jak nejlépe během stěhování nábytek přepravovat, aby nedošlo k jeho poškození. Sestavili jsme proto následující tipy, které vám pomohou přestěhovat se do malého prostoru.

Stěhování do menšího domu

Dvakrát měř, jednou řež

Prvním krokem k zajištění toho, aby váš nábytek zapadl do vašeho nového interiéru, je zjistit rozměry a velikost každé místnosti a rozměry vašeho nábytku. Nakreslete si plánek nového bytu a rozhodněte, kam jednotlivé kusy nábytku přijdou. Tím zajistíte, že se do nového bytu vejde veškerý váš nábytek.

Můžete zkusit vystřihnout tvar půdorysu vašeho nábytku ze čtverečkovaného papíru v přesném měřítku vůči plánu nového bytu a poté jednotlivé kousky umístit do plánu tak, aby se všechny vešly.

Větší kusy stěhujte jako první

Nejprve do nového bytu umístěte všechny velké kusy nábytku. S těmito kusy bude nejtěžší manipulace, takže budete chtít mít k dispozici co nejvíce místa. Pokud nastěhujete největší kusy jako první, nebudete muset zakopávat o menší části nábytku a na konci vašeho stěhování budete mít stále dost energie na to, abyste zvládli lehčí nábytek a krabice.

Pokud to jde, rozmontujte nábytek na menší kusy

Odšroubujte nohy z nábytku – zejména z vašeho gauče. To vám může ušetřit spoustu místa a usnadnit manévrování. Také to sníží nebezpečí poškození nábytku nebo stěn bytu.

Stěhování do menších prostor

Zbavte se nepotřebných předmětů

Udělejte si čas a projděte všechny položky, které se chystáte přestěhovat. Rozhodněte se, co si chcete ponechat a čeho se potřebujete zbavit. Mějte na paměti, že se stěhujete do menšího prostoru, to znamená, že se vám do nového interiéru vše nevejde. Nezbude vám tedy pravděpodobně nic jiného, než některé části zařízení darovat či prodat. Přemýšlejte o tom, co opravdu potřebujete a zda se to hodí do prostorového omezení vašeho nového domova. Nepotřebné kusy můžete darovat některému z příbuzných, kteří si také zařizují nové bydlení, a darovaný nábytek je jistě potěší.

Vyberte si na stěhování správného partnera

Mnoho problémů si při stěhování do menšího bytu ušetříte, pokud oslovíte správnou stěhovací společnost. Určitě neprohloupíte, pokud oslovíte firmu odnesto.cz, která zajišťuje stěhování v rámci celé ČR. Její týmy odborně vyškolených zaměstnanců mají se stěhováním do menších prostor bohaté zkušenosti a výše zmíněné užitečné rady pro ně nejsou žádnou novinkou.