krabice

Naučte se správně označovat krabice

Proč je důležité krabice označovat?

Stěhování je tak náročné, že zdánlivé maličkosti jednoduše zapomenete. A mezi takové velké maličkosti patří i označování krabic. Pokud stěhujete celou svou domácnost, bez štítků nebo čísel se neobejdete. Čtěte dále a zjistěte, jak správně jednotlivé krabice označit.

Jak označit stěhovací krabice

Označování krabic bude praktické nejen pro naše stěhováky z Odnesto.cz, kteří budou přesně vědět, do jaké místnosti jednotlivé krabice umístit, ale také pro vás. Protože budete přesně vědět, co máte v krabici uložené.

Je důležité také označit křehké předměty. Stěhováci budou vědět, že takto označené krabice se mají stěhovat opatrně. Ve voze je umístí tak, aby se během transportu nic nepoškodilo.

Existuje několik způsobů, jak krabice označit. Vyberte si ten, který vám bude nejlépe vyhovovat.

krabice

1. Sepište si inventář všech položek

Dříve, než vše začnete balit do krabic, rozhodněte, které věci nepotřebujete. Ty dejte stranou. To, co budete chtít přestěhovat, začněte balit. Tyto věci si napište na papír.

Vedení inventáře vám usnadní sledování chybějících zabalených věcí. Zapište si všechny, které potřebujete zabalit po jednotlivých místnostech. Když je zabalíte, vyškrtněte si je ze seznamu.

Tím práce nekončí. Vezměte si další papír a napište na něj všechny věci, které uložíte do krabice. Tento seznam věcí nalepte pomocí izolepy na krabici. Právě jste si udělali praktického pomocníka pro vybalení.

2. Krabici označte, až bude zabalená

Krabici nikdy neoznačujte dříve, dokud není uzavřená a zalepená izolepou. Jedině tak budete mít jistotu, že v krabici nejsou umístěné věci z jiných skříní či místností. Pokud byste krabici nechali otevřenou a neoznačenou, prázdná místa v ní vás budou lákat k vyplnění věcmi, které do ní nepatří. A pak by při vybalení vznikl chaos.

popisovač

3. Použijte barevné štítky nebo čísla

Co si balení trochu zpestřit? Třeba barevnými štítky. K této hře můžete přizvat děti. Jednotlivým místnostem určete barvy. Například ložnici dejte modrý štítek, dětskému pokojíčku žlutý. Tímto způsobem pokračujte u dalších místností. Pak na krabice v jednotlivých místnostech umístěte vybrané barevné štítky. Stěhováci tak budou mít zřetelný signál, kam jednotlivé krabice umístit na nové adrese. Pokud barevné označování není vaší doménou, stejný systém najdete v číslech. Oba přístupy fungují dobře.

4. Označte křehké krabice

Křehké předměty je třeba pečlivě zabalit do bublinkové fólie, než je umístíte do krabice. Ta by měla být vyplněna novinovým papírem, pro eliminování otřesů. Prázdná místa v krabici vyplňte strečovou folií nebo papírem. Nakonec krabici zabalte a z každé strany označte nápisem „křehké“.