klavír

Připravte své hudební nástroje na stěhování

Jak připravit hudební nástroje na stěhování?

Stěhování je samo o sobě náročnou disciplínou. Co teprve, když musíte zabalit své hudební nástroje? Podívejte se na osvědčené tipy našich stěhováků z Odnesto.cz, kteří mají se stěhováním různých hudebních nástrojů bohaté zkušenosti.

Pozor na teplotu

První věc, která může značně zkomplikovat stěhování hudebních nástrojů, je venkovní teplota. Obecné pravidlo pro stěhování nástrojů je, aby měly pokojovou teplotu. Příliš velké teplo nebo zima může nástroj rozladit nebo zcela poškodit. Bez ohledu na typ vašeho hudebního nástroje musíte zajistit optimální podmínky pro stěhování. Pokud ve stěhovacím voze není možné regulovat teplotu, umístěte nástroj do originálního pouzdra nebo jej umístěte do polystyrenové krabice.

Nespěchejte s první hrou

Hra na váš oblíbený nástroj vás uklidňuje, jenže nástroj potřebuje po přepravě chvíli klid na „odpočinek“. Dopřejte mu alespoň 24 hodin klidový režim. Toto je zvláště důležité pro piana a klavíry.

Jak zabalit hudební nástroje?

Klavíry a piana

Stěhování klavíru a piana vyžaduje nejen zkušenosti, ale také sílu. Nikdy tyto nástroje nestěhujte sami. Náš tým z Odnesto.cz má bohaté zkušenosti se stěhováním klavírů. O váš nástroj se postará od zabalení až po sestavení na nové adrese.

Nástroji je třeba demontovat nohy, stojan na noty, uzamknout kryt klávesnice, a pro zabalení je třeba použít bublinkovou folii a stěhovací deky. Pokračujte zafixováním pomocí izolepy a nezapomeňte změřit prostory, kudy se bude nástroj stěhovat. Jedině tak se vyhnete situaci, že se s pianem nevytočíte nebo nevejdete mezi nábytek.

noty

Dechové nástroje

Nástroj rozeberete na nejmenší kusy a uložte jej do originálního pouzdra. Pokud pouzdro nemáte, nástroj zabalte do bublinkové folie a zafixujte izolepou. Každý díl musí být zabalen zvlášť, aby se nepoškodil. Nakonec vše uložte do krabice, kterou na závěr vyplňte novinovým papírem, zalepte páskou a opatřete velkým nápisem „křehké“.

Bicí

Bicí se nejlépe přemisťují v originálním pouzdře. Zvláště, pokud máte velké sestavy. Pokud jej nemáte, zajistěte si dostatečné množství krabic. Každý díl nejdříve zabalte do bublinkové folie a umístěte do krabice. Každý díl zabalte samostatně! Krabici nezapomeňte vyplnit novinovým papírem, aby se díly nemohly v krabici hýbat. Krabici na závěr opatřete velkým nápisem a zalepte dostatečným množstvím izolepy.

kytara

Strunné nástroje

Kytara, housle, harfa a jiné strunné nástroje jsou křehké. Všechny struny by měly být před stěhováním uvolněny, Nastavovací klíče umístěte paralelně s hlavou. Pro stěhování použijte pevné pouzdro. Pokud jej nemáte, rozhodně nastal čas do jeho investice. V opačném případě najděte dostatečně velkou krabici, kterou vyplňte novinovým papírem a nástroj do ní jemně uložte. Navrch opět použijte množství obalového materiálu, aby se nástroj nemohl v krabici hýbat. Nakonec krabici přelepte páskou.