bazén

Vyberte ideální místo pro bazén na vaší zahradě

Výběr ideálního místa pro váš bazén

Stěhování se netýká pouze vaší domácnosti, ale také terasy i celé zahrady. Pokud máte na své zahradě bazén, jistě si jej budete chtít vzít s sebou. Především u nadzemních bazénů není stěhování žádný problém. Jenže kam ho umístit na nové zahradě?

To, kam bazén umístíte, zásadně ovlivní pocit soukromí, pohodu a relaxaci. Kromě toho také teplotu vody, vzhled a styl vaší zahrady. A v neposlední řadě další využitelnost okolního prostoru. Výběr místa pro bazén nepodceňujte!

Umístění bazénu na menší zahrady

Umístění bazénu v omezeném prostoru má svá specifika. Obvykle se bazén staví proti stávajícímu prvku, jako je dům, plot, terasa či jiné pevné části zahrady. Maximalizuje se tak dostupný prostor celkově bude celá zahrada působit sjednoceným dojmem. Na malém prostoru můžete vytvořit iluzi prostoru umístěním bazénu podél nejdelšího rozpětí pevné části, proti které bude bazén umístěn.

Rozhodnete-li se umístit bazén k plotu, je třeba minimalizovat vzájemné rušení mezi vámi a sousedy. Řiďte se tedy pravidlem umístění bazénu alespoň 1 metr od hranice plotu, kam budete moci vysázet vegetaci pro odstínění a zajištění příjemného a útulného prostředí.

U menších zahrad je důležité odrážet celkový styl zahrady i domu. Vyberte proto totožné materiály pro obložení plochy kolem bazénu, terasy, chodníků a spojovací cesty mezi domem a bazénem. Tak skvěle sladíte celý interiér.

bazén

Estetika a pohodlí

Pokud jste na původní adrese měli bazén umístěný nad zemí, na nové zahradě můžete pustit uzdu své fantazii. Většina nadzemních bazénů je možné zapustit. A vypadají skvěle! Jako hrdý majitel bazénu víte, že pohled na vaše domácí wellness je příjemný a uspokojivý. Co teprve pohled na klidnou hladinu vody z lehátka? Udělejte si na své nové zahradě relaxační oázu a zapusťte bazén co nejhlouběji to půjde (pokud to konstrukce bazénu dovoluje). Bazén se tak stane efektivním prvkem zahrady.

Myslete na bezpečí

Při návrhu umístění bazénu je důležité myslet na bezpečnost především dětí a domácích mazlíčků. Zde se opět vracíme k prvnímu bodu, kam bazén umístit. Pokud doma máte domácí mazlíčky nebo děti, umístěte bazén tak, abyste na něj neustále viděli. Navíc je nutné bazén opatřit ochranou v podobě zastřešení nebo pevné plachty.

bazén

Pozor na překážky při pokládce

Během pokládky bazénu se mohou objevit překážky, jako jsou vodovodní potrubí, kanalizace, plyn, elektřina, kořeny stromů aj. Před tím, než začnete připravovat podloží pro bazén se ujistěte, že na vámi vybraném místě nevedou žádné přípojky ani jiné nástrahy. Bazén je třeba napojit na elektřinu a čas od času jej budete muset vypustit. Zkontrolujte, zda na vámi vybraném místě máte v blízkosti elektřinu a odtok vody, nebo zda nebude těžké tyto přípojky v blízkosti bazénu nainstalovat.

Pozor na další faktory

Bazén umístěte na slunné místo. Tam, kde není velký sklon pozemku. Také se vyvarujte míst, kde jsou vzrostlé stromy. Vybírat každý den listí a nečistoty není příliš zábavné. Pro bezpečné stěhování bazénu se obraťte na naše stěhováky z Odnesto.cz, kteří vám pomohou bazén na nové adrese vybalit i sestavit podle manuálu od výrobce.