vířivka

Stěhování nafukovací vířivky

Jak přestěhovat nafukovací vířivku

Nafukovací vířivky zažívají doslova boom a staly se nedílnou součástí téměř každé terasy. Milovníci wellness mají možnost si za menší pořizovací náklady oproti nákupu akrylátových vířivek dopřát si kousek tohoto luxusu i na své zahradě. Jenže co dělat, pokud se stěhujete na novou adresu? Přestěhujte svou nafukovací vířivku pomocí jednoduchého návodu od našich stěhováků z Odnesto.

1.      Připravte si nástroje a obalový materiál:

  • Nůž na koberce nebo ostré nůžky
  • Lepící páska
  • Hadice
  • Čistící prostředek a hadr na mytí
  • Fixační folie
  • Hadr a vědro
  • Velká krabice nebo bublinková folie
ventil

2.      Vypouštění vířivky

Ze všeho nejdříve je nutné z vířivky vypustit veškerou vodu. Připojte k vypouštěcímu ventilu hadici a nasměrujte ji na vhodné místo pro vypouštění velkého množství vody.

3.      Důkladné čištění

Poté, co je vířivka důkladně vypuštěna, se zaměřte na její důkladné vyčištění. K tomu použijte vhodný čistící prostředek a hadr. Nezapomeňte umýt také ostatní části a doplňky vířivky, jako je elektrické ovládání, hadice, víko, podložka aj. Následně nechte vířivku a ostatní komponenty uschnout.

4.      Vyfouknutí a složení vířivky

Zkontrolujte, zda je vířivka dostatečně suchá. Následně se pusťte do jejího vyfouknutí. Otevřete vzduchové ventily a vířivku složte do co nejmenšího balíčku. Takto připravený balíček omotejte několikrát kolem dokola pomocí fixační folie, aby se vířivka opět nerozbalila. Zabalte i ostatní doplňky.

5.      Zajistěte bezpečnou přepravu

Aby se vířivka během stěhování nepoškodila, je dobré ji umístit do velké krabice. Pokud taková možnost není, omotejte ji bublinkovou folií. Následně vířivku umístěte na stěhovací rudlík a odneste ke stěhovacímu vozu.

Myslete na to, že je vířivka vyrobena z křehkého materiálu, který je náchylný na propíchnutí, poškrábání, prasknutí. S vířivkou je tedy nutné manipulovat velmi opatrně. I sebemenší špatný pohyb může zapříčinit poškození vířivky, které nelze opravit. Během jejího stěhování si dopřejte dostatek času, abyste se vyhnuli případným nepříjemnostem.

vířivka

6.      Vybalení

Pamatujte, že ve vířivce i přes veškerou vaši snahu zůstane malé množství vody (ve vzduchovém prostoru pro průchod bublinek). Je proto důležité vířivku co nejdříve opět vybalit a připravit na další použití. Nafoukněte ji, uzavřete vzduchový a vypouštěcí ventil. Nainstalujte vzduchotechniku. Ujistěte se, že vše funguje správně. Nakonec můžete vířivku napustit čistou vodou a umístit tabletu pro úpravu vody. Během napouštění se ujistěte, že nikde neuniká voda.