Gril

Stěhování plynového grilu snadno a rychle

Stěhování grilu krok za krokem

Nezáleží na tom, zda máte malou terasu u apartmánu nebo velkou terasu u rodinného domu. Každá terasa potřebuje gril, na kterém můžete připravit pohoštění pro sebe, rodinu i přátele. Pokud takový gril máte a zrovna se chystáte přestěhovat, budete jej muset připravit na přesun. 

Gril patří mezi domácí spotřebiče. A stejně jako ostatní domácí spotřebiče je i gril nutné na stěhování náležitě připravit. Jeden rozbitý kus může vyřadit z provozu celý spotřebič a výměna grilu není zrovna levnou záležitostí. S ohledem na to postupujte dle níže uvedených tipů našich stěhováků z Odnesto, abyste gril bezpečně přestěhovali na novou terasu.

Pečlivé čištění

Před přemístěním grilu je důležité jednotlivé díly vyčistit. Určitě totiž nechcete, aby nějaké přilepené částice, mastnota nebo jiné nečistoty ulpěly na vašem nábytku či vybavení domácnosti během transportu.

Pro snadnější čištění je dobré zapnout asi na 15 minut ohřev. Gril se zahřeje na teplotu, při které půjdou i připečené částice dobře očistit. Pro čištění grilu nezapomeňte použít ochranné rukavice. Pak vezměte drátěný grilovací kartáč ponořte jej do vody. Následně začněte s čištěním roštů. Nakonec použijte papírovou utěrku a setřete zbývající zbytky.

Dále se zaměřte na čištění vnitřní části varné komory. Při tomto postupu se podívejte do návodu od výrobce, jak postupovat. V závislosti na typu plynového grilu mohou existovat i další části, které je třeba důkladně vyčistit. Pokud jde o čištění vnější části grilu, stačit by vám měl čistý hadr a horká voda společně s čističem nádobí.

Ochlazení grilu

Před balením nezapomeňte gril nechat důkladně vychladnout. 

gril

Vyjměte propanovou nádrž

V tomto dalším kroku se zaměřte na vyjmutí propanové (propanbutanové) láhve. Mějte na paměti, že nádrž je považovaná za nebezpečný materiál, proto ji před stěhováním nezapomeňte ohlásit stěhovákům.

Vyjměte veškeré díly a grilovací náčiní

Každý gril je vybaven různými součástmi, jako jsou odnímatelné části grilu, rošty, pánve, příslušenství a grilovací náčiní. Tyto doplňky zabalte samostatně a umístěte do pevné kartonové krabice. Pokud má gril odnímatelné víko, zabalte jej také samostatně.

plyn

Balení grilu

Posledním krokem je zabalení samotného grilu. Použijte k tomu bublinkovou folii, kterou omotejte několikrát kolem grilu. Následně ji zafixujte lepící páskou. Základnu nechte odkrytou, protože kolečka vám usnadní přepravu grilu do auta a pak na novou terasu.

Sestavení grilu

Ve chvíli, kdy je gril umístěný na nové adrese, můžete začít s jeho sestavením. Postupujte podle návodu výrobce, abyste na nic během instalace jednotlivých dílů nezapomněli.