stěhování

Podle čeho vybírat stěhovací firmu?

Každý, kdo už se někdy v minulosti stěhoval, moc dobře ví, co všechno je třeba před samotnou akcí zařídit, zorganizovat a připravit. A to jen proto, aby po přestěhování nezůstalo na seznamu nic, co je třeba ještě vyřešit. Po nastěhování do nového si chcete co nejrychleji zvyknout na nové bydlení, prostředí, práci a přátele. Stěhování je značně zátěžovou situací. Abyste ji zvládli co nejlépe, to znamená bez stresu, neplánovaných akcí a nechtěných potíží, je třeba připravit se.

Abyste se všemu nechtěnému vyhnuli, je dobré si na pomoc přizvat zkušenou stěhovací firmu. S výběrem si dejte opravdu záležet! S realitním boomem totiž vznikla celá řada stěhovacích firem, ale jejich zkušenosti nemusí být odpovídající. Vyberte si pro stěhování vašich věcí seriózní stěhovací firmu, která se živí poskytováním služeb v oblasti stěhování už delší dobu a má prokazatelné zkušenosti. V tomto článku vám poradíme, jak si vybrat správnou firmu pro stěhování vaší domácnosti.

stěhování do nového domovs

Vytvořte si seznam TOP stěhovacích firem

Na internetu najdete dlouhý seznam stěhovacích firem, působících ve vašem okolí. Výběr TOP stěhovacích firem si sepište na seznam, ze kterého si později vyberete jednu firmu. Jaké zdroje při výběru použít?

  • Reference – najděte si reference a doporučení od klientů, které mají s vaší vybranou firmou zkušenosti.
  • Doporučení od přátel – není nic lepšího, než když dostanete doporučení přímo od vašich přátel, kolegů, známých.
  • Sledujte internetové katalogy firem – seriózní katalogy firem garantují solidnost firem, které zde inzerují. Vyberte si firmu s působností okolí vašeho stávajícího či nového bydliště.
  • Nabízené služby – nikdy si nenechávejte dělat cenovou kalkulaci po telefonu. Seriózní stěhováci přijdou až k vám domů, prohlédnou si celou vaši domácnost a až poté vám připraví cenovou nabídku.
  • Zajímejte se o zkušenosti – vybírejte pouze takové firmy, které mají prokazatelné zkušenosti.
Stěhovací firma

Vybrané firmy ze seznamu kontaktujte

Ty firmy, které jste si poznamenali na seznam, kontaktujte telefonicky nebo e-mailem. Získejte následující informace:

  • Kolik stěhování běžně realizují během měsíce
  • Jak dlouhá je jejich praxe
  • Zda je jejich firma pojištěna
  • Zda používají vlastní vybavení, zda spolupracují s jinými firmami a které to případně jsou
  • Jaká je jejich cenová nabídka a podle čeho cenu připravují

Rozhodněte se pro jednu firmu

Nyní už máte od vašich TOP firem všechny důležité informace, které vám zjednoduší výběr. Buďte obezřetní vůči mimořádně levným nabídkám. Po důkladném výběru podepište smlouvu a domluvte si termín stěhování. Nejste si s výběrem stěhováků jisti? Obrátit se můžete na naše specialisty z firmy Odnesto.cz.