stěhování těžkých břemen

Potřebujete přestěhovat těžké předměty?

Stěhování je nesmírně náročný úkol, zejména pokud musíte manévrovat s těžkými kusy nábytku, na které nejste zvyklí. Pokud uvažujete o stěhování svépomocí, přečtěte si těchto několik následujících tipů, jak stěhovat těžké kusy nábytku.

Manipulujte s nábytkem jako profesionál

Pokud přemísťujete těžký kus nábytku nebo těžkou krabici, držte je přitlačené ke svému tělu. Snížíte tím namáhání paží a budete schopni snáze udržet rovnováhu. Tento způsob také pomáhá zajistit pevné uchopení předmětu, takže je méně pravděpodobné, že jej upustíte a způsobíte si nepříjemné zranění.

Manipulujte s nábytkem jako profesionál

Předem si nachystejte cestu

Neexistuje nic nebezpečnějšího, než když musíte překračovat a vyhýbat se věcem, zatímco vyvažujete těžkou krabici, skříň nebo sedačku. Zakopnutí by v takovéto situaci mohlo skončit vážným úrazem. Naplánujte si proto cestu a odstraňte z ní veškeré překážky, než začnete něco stěhovat. Pokud vaše trasa prochází dveřmi, je důležité je předem změřit, abyste se ujistili, že to, co nesete, jimi dokáže projít.

Zvedejte těžké předměty pomocí nohou

Lidé, kteří nemají zkušenosti se zvedáním těžkých předmětů, často nadměrně zapojují svalové skupiny zad. To však není příliš vhodné. Pokud zvedáte břemeno zády, nedokážete vyvinout dostatečný pákový efekt a můžete se dokonce zranit. Zvedání pomocí nohou chrání vaše záda a poskytuje vám lepší pákový efekt při prokládání těžkých břemen.

Manipulace s těžkými předměty

Použijte profesionální vybavení

Stejně jako u každé jiné práce může znamenat správná výbava významné usnadnění. Když zvedáte a přenášíte těžké předměty, je to mnohem snazší a bezpečnější, pokud použijete správné nástroje.  Pro stěhování těžkých skříní a beden můžete použít stěhovací lišty na kolečkách, což vám usnadní přemisťování. Je také možné použít profesionální stěhovací popruhy, které dokážou optimálně rozložit váhu. Dejte si ovšem pozor, aby použité vybavení bylo dostatečně kvalitní a mělo odpovídající nosnost. Pokud se vám například přetrhne pod vahou nábytku nevhodný popruh, může to pro vás skončit dost špatně.

Zvažte pomoc odborné stěhovací firmy

Jak vidíte, stěhování svépomocí není nic jednoduchého a hrozí při něm nebezpečí úrazu či poškození vašeho majetku. Měli byste proto zvážit, zda na stěhování neobjednat stěhovací firmu, která je vybavena nejen profesionálním vybavením, ale hlavně zkušenostmi svých zaměstnanců, pro které je manipulace s těžkými břemeny denní chléb. Naše stěhovací firma Odnesto.cz má dlouholeté zkušenosti a disponuje silnými, zkušenými zaměstnanci, vybavenými profesionálním stěhovacím vybavením, kteří zvládnou přestěhovat i ty nejtěžší předměty. Náklady na stěhovací firmu jsou jen malou cenou, kterou zaplatíte za své pohodlí a bezpečnost.