Stěhování některých věcí se bez profesionálů neobejde

Stěhování některých věcí se bez profesionálů neobejde

Mnoho lidí se snaží ušetřit náklady na stěhování tím, že místo oslovení profesionální firmy požádají své přátele či rodiny. V některých případech, kdy udržujete minimalistickou domácnost se těch několik židlí dá skutečně přestěhovat s partou kamarádů za odpoledne. Většina lidí však má doma alespoň jeden kus nábytku, u kterého je vhodnější požádat o pomoc profesionály. Jedná se pochopitelně o předměty, které jsou příliš těžké, příliš objemné, nebo příliš cenné, než abychom je mohli bez rizika svěřit netrénovaným amatérům. Nejde totiž jen o sílu, ale také o zkušenosti a schopnost s předměty manipulovat v úzkých a stísněných prostorách, aniž by došlo k jejich poškození, nebo ke zranění stěhujících.

Klavír

Někdy se zkrátka při stěhování bez profesionálů neobejdete. Zkušení a trénovaní zaměstnanci, jakými disponuje stěhovací firma Odnesto.cz dokážou pohybovat s těžkými, rozměrnými i křehkými a hodnotnými kusy mnohem rychleji a bez rizika jejich poškození, než jakýkoli amatér s dobrými úmysly. Jaké předměty jsou na stěhování nejobtížnější?

Klavír

Jediní lidé, kteří si myslí, že přestěhovat klavír není žádný velký problém, jsou ti, kteří to nikdy nezkusili. Klavíry jsou choulostivé nástroje a je velmi obtížné se s nimi pohybovat kvůli jejich velkým rozměrům a vysoké hmotnosti. O jejich stěhování svépomocí se nikdy nepokoušejte. Koordinovat pohyb několika lidí, kteří jsou k uzvednutí klavíru potřeba, je velmi obtížné a pokud nemáte dost zkušeností, může tento pokus skončit i nepříjemným zraněním.

Spotřebiče

Než se rozhodnete sami stěhovat ledničku, pračku a podobně, přemýšlejte o tom, zda to opravdu dokážete bez pomoci profesionálů. Nová moderní ledničky a mrazáky mohou vážit i 150 kg, a kromě své hmotnosti jsou také poměrně objemné. Často také obsahují citlivou elektroniku, která musí být chráněna před poškozením. To samé platí také pro ostatní elektroniku, například televizory. Ty současné sice nejsou tak těžké jako jejich starší bratři s vakuovou obrazovkou, o to jsou však křehčí.

Starožitnosti a umělecká díla

Starožitnosti a umělecká díla

Kapitolu samu pro sebe tvoří umělecká díla a starožitnosti. Většinou jsou velmi cenné a jakékoli jejich poškození by znamenalo obrovské finanční ztráty. Také v případě starožitného nábytku musíte počítat s tím, že je mnohem těžší než ten moderní a většinou jej nejde rozmontovat – je třeba jej stěhovat v celku.

Pokud máte doma rozměrné, těžké nebo cenné předměty, které si sebou chcete vzít do nového domova, rozhodně si objednejte spolehlivou stěhovací službu jako je například Odnesto.cz. Jednak je pro tyto profesionály stěhování podobných předmětů denním chlebem a mají s ním tudíž bohaté zkušenosti, a navíc jsou také proti jejich náhodnému poškození pojištěni.