Stěhování - jak nejlépe zabalit oblečení?

Stěhování – jak nejlépe zabalit oblečení?

Během stěhování lidé často nechávají balení oblečení na poslední chvíli a poté je nahodile naskládají do krabic. Nejen že tím spotřebujete více místa, oblečení bude zmačkané, ale navíc neušetříte ani čas. Najít poté konkrétní část oděvu může být problém. Postupujte raději podle našich tipů a triků, které vám umožní efektivně zabalit oblečení a udržet je nezmačkané.

Jak balit oblečení pro stěhování?

Jak balit oblečení pro stěhování?

Tajemství, jak udržet oblečení v pořádku během stěhování spočívá v důkladném třídění ještě před odjezdem do vašeho nového domova. Postupujte podle následujících tipů na třídění a balení – ušetříte tím čas i peníze.

Vyberte si oblečení na stěhování

Odložte si oblečení, které chcete nosit v den stěhování mimo váš běžný šatník. Zvažte počasí a vaše aktivity, které vás tento den čekají. Oblečení by mělo být hlavně pohodlné. Pokud se budete stěhovat až za několik dní, odložte si i oblečení na tuto dobu.

Roztřiďte svůj šatník

Tento krok je zásadní, protože vám při balení oblečení ušetří spoustu místa. Rozdělte oblečení do těchto čtyř skupin:

  • Oblečení na vyhození. Sem vložte jakékoli opotřebované nebo roztrhané oděvy, které jsou vám malé, nebo je už nenosíte a nebudete je ve svém novém domově potřebovat.
  • Oblečení, které by mělo být na ramínku. Oděvy, které se snadno mačkají, jako je bavlna, můžete přepravovat na ramínku.
  • Složené oblečení. Do této hromádky dejte oblečení, které máte uložené v šuplících, nebo oděvy, které se příliš nemačkají.
  • Oblečení mimo sezónu. Tato hromada se bude skládat z oblečení, které stále nosíte, ale momentálně je mimo sezónu.
Tipy pro efektivnější balení

Začněte balit

  1. Využijte k balení oblečení následujících tipů a triků. Jakmile se dostanete do svého nového domova, bude vaše oblečení uspořádané, bez poškození a připravené k použití!
  2. Mějte oblečení uložené v šuplících v prádelníku. Je to skvělý způsob, jak ušetřit místo. Bohužel však takový prádelník i s oblečením může být velice těžký, proto tento tip využijete většinou pouze v případě, že se stěhujete s pomocí profesionální stěhovací firmy.
  3. Použijte zavazadla. Sbalte si zavazadla s oblečením. Své tašky a kufry stejně musíte přestěhovat, takže využijte jejich vnitřní prostor a ušetřete tak za stěhovací krabice.
  4. Zabalte své boty. Než zabalíte boty do krabic, vyplňte každou botu balicím papírem nebo zmačkanými novinami. To pomůže udržet jejich tvar.
  5. Pořiďte si vakuové pytle na oblečení. Poté co do nich umístíte své oděvy, odsajte vzduch, čímž zmenšíte jejich objem až o polovinu.

Efektivním balením oblečení ušetříte nejen spoustu místa a tím i prostoru ve stěhovacím voze, ale také je ochráníte před zmačkáním či poškozením. Jakmile navíc přijedete do svého nového bydliště, budete vědět, co kde máte, což vám usnadní vybalování.