Stěhujte se minimalisticky – Jak zmenšit velikost při balení

Balení před stěhováním je ideální čas na třídění vašich věcí. Pokud se zbavíte nepotřebných věcí ještě před stěhováním, ušetříte místo ve stěhovacím voze, čas i peníze. Ať už se stěhujete do menšího bytu nebo se jen snažíte ulehčit si stěhování, minimalizace během balení je skvělý způsob, jak se zbavit věcí, které již nepotřebujete. Postupujte podle našich tipů a triků pro minimalistické stěhování a začněte život ve svém novém domově s menším nepořádkem.

Co je to minimalistické stěhování?

Co je to minimalistické stěhování?

Minimalismus je životní postoj, jehož vyznavači tvrdí, že můžete spokojeně žít i s menším množstvím věcí. Minimalistické stěhování je proto o snaze co nejvíce redukovat počet předmětů, které si sebou budete brát do nového domova. Jednak vám to celý proces balení a stěhování usnadní a navíc vám to ušetří místo v novém domově, které můžete využít k pořízení nových, ještě lepších věcí.

Jak zmenšit objem věcí ke stěhování

Začněte zmenšením počtu velkých kusů nábytku.

To je zvláště důležité, pokud se stěhujete do menšího obydlí. Pokud se stěhujete z třípokojového bytu do dvoupokojového, zvažte, jestli skutečně využijete všechny velké skříně.

Zbavte se věcí, které již nepotřebujete.

Je velká šance, že máte v suterénu nebo ve skříních krabice s věcmi, které jste již nějakou dobu nepoužili. Pokud jste takovou věc nepoužili a nepotřebovali již nejméně 2 roky, je velká šance, že ji již nebudete potřebovat nikdy. Mohou to být například knihy, videokazety, hračky, nebo obnošené oblečení. Při balení si udělejte si čas na projití všech vašich věcí a poté se zbavte těch, které již nechcete nebo nepotřebujete.

Zbavte se věcí, které již nepotřebujete.

Co s nepotřebnými věcmi

To že některé věci již nechcete či pro ně nemáte využití, neznamená, že by z nich nemohl mít prospěch někdo jiný. Nábytek, bytové dekorace a podobné věci můžete snadno prodat prostřednictvím online bazarů. To samé platí pro knihy, které již nečtete či hračky, se kterými si vaše děti již nehrají. Nejen že tímto způsobem někomu uděláte radost, ale získáte i finanční prostředky, které můžete použít na úhradu nákladů spojených se stěhováním či na pořízení věcí do nového domova. Věci, které se vám prodat nepodaří, jako například obnošené oblečení, můžete darovat do charity či jiné místní organizace, která se stará o lidi v hmotné nouzi.

Nemusíte se zbavit všeho

Je důležité mít na paměti, že když se chystáte na minimalistické stěhování, nemusíte se zbavovat věcí, ke kterým máte osobní či sentimentální vztah. Je to hlavně o tom, omezit nepořádek a chaos během stěhování a následného vybalování.  Se zbytkem vašeho bytového zařízení vám pomůže profesionální stěhovací firma Odnesto.cz, díky které vaše cesta za novým začátkem proběhne v pohodě a beze stresu.