Jak vybrat vhodnou stěhovací firmu

Jak vybrat vhodnou stěhovací firmu

Stěhování je pro většinu lidí situací, kdy hrozí, že budou vystaveni velkému stresu. Vše řádně sbalit, na nic nezapomenout, hlídat aby se během stěhování nic nerozbilo…. To vše jsou faktory, díky kterým není stěhování příliš oblíbené. To jestli bude váš příští přesun do nového domova noční můrou nebo pohodovým zážitkem, závisí hlavně na správné volbě stěhovací firmy.

Firma, které se rozhodnete svěřit stěhování vašich věcí, by měla mít vaši plnou důvěru. Před tím než podepíšete smlouvu, byste se proto měli zaměřit na několik faktorů, které odlišují kvalitní stěhovací firmy od těch, kterým byste se raději měli vyhnout.

Stěhování do nového domu

Zjistěte, jak dlouho firma působí na trhu

Není nic jednoduššího, než když se pár chlapů domluví, půjčí si náklaďák a založí si stěhovací firmu. Můžete však takovým lidem důvěřovat? Asi těžko. Nemají praxi, zkušenosti, neexistují téměř žádné reference. Oproti tomu zavedená stěhovací firma, která je na trhu již mnoho let, disponuje nejen potřebným technickým zázemím, ale hlavně zkušenými stěhováky s dlouholetou praxí, kteří přesně vědí, jak manipulovat s vaším nábytkem, aby nedošlo k jeho poškození.

Pročtěte si recenze předchozích zákazníků

Reklamní letáky stěhovacích firem vám naslibují cokoli. Důležité však je, co si o firmě myslí jejich zákazníci. Byli s jejich službami spokojeni? Nebo si stěžují na neprofesionální jednání? Díky internetu a sociálním sítím není nic jednoduššího, než si zjistit reference. Mezi běžné stížnosti lidí patří například ztracené či poškozené položky, nebo zvyšování finální ceny oproti odhadu.

Jak se úspěšně přestěhovat

Nechte si cenu stěhování odhadnout předem

Mnoho stěhovacích firem vám řekne odhad ceny po telefonu nebo mailu. Samozřejmě vám řeknou nižší cenu, aby vás přesvědčili. Zákazník se pak většinou nestačí, divit že výsledná cena je mnohem vyšší. Solidní firma naopak vše přesně spočítá u vás doma a vy tak budete přesně vědět, kolik za stěhování zaplatíte.

Je stěhovací firma pojištěná?

I nejzkušenější stěhováci občas udělají chybu, která může mít za následek poškození vašeho majetku. V takovém případě je velmi důležité, aby byla firma pojištěna proti těmto událostem, jelikož v opačném případě z ní budete dostávat náhradu jen horko těžko.

Oslovte zkušené profesionály

Jednou ze stěhovacích firem, které tyto parametry splňují na výbornou je i naše společnost Odnesto.cz. Během našeho dlouholetého působení jsme přestěhovali tisíce spokojených klientů v rámci celé ČR. Zakládáme si na profesionalitě našich stěhovacích týmů. V případě, že chcete, aby vaše cesta do nového domova byla příjemným zážitkem bez zbytečného stresu, ozvěte se nám. Zdarma k vám vyšleme zkušeného technika, který odborně změří objem stěhování a udělá vám nezávaznou cenovou nabídku.