Vyvarujte se zásadních chyb při stěhování

Vyvarujte se zásadních chyb při stěhování

Často se říká, že je lepší dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat. Ve skutečnosti však může být stěhování poměrně snadné, pokud si vše důkladně naplánujete, angažujete profesionální stěhovací službu a vyhnete se několika zásadním chybám, které dokážou z vaší cesty do nového domova udělat skutečnou noční můru.

Základem úspěšného stěhování je podrobné plánování

Základem úspěšného stěhování je podrobné plánování

Žádné stěhování nepůjde hladce bez důkladného naplánování všech činností. Čím více budete připraveni nejen na vše, co by se mohlo stát, ale také na to, co by se stát rozhodně nemělo, tím bude vaše stěhování jednodušší.

Nesnažte se udělat příliš věcí najednou

Pokud si stěhování důkladně nerozvrhnete, může se stát, že se budete snažit udělat příliš mnoho věcí najednou,

což však pravděpodobně vyústí v potíže. Pokud se dostanete do takové situace, požádejte o pomoc přátele a příbuzné. Nechte děti zabalit si věci z jejich pokoje. Pokud je to možné, rozdělte inventarizaci a zabalení jednotlivých místností mezi sebe a své pomocníky. Najměte si profesionální stěhovací společnost, která provede nakládku, přepravu a vykládku.

Nenechávejte věci na poslední chvíli

Rozdělte stěhování na etapy. Je třeba dodržet termíny například pro ukončení služeb (plyn, elektřina, telefon atd.) na vaší aktuální adrese a jejich zapnutí na vaší nové adrese před vaším příjezdem. Některé předměty je potřeba zabalit obzvláště opatrně, některé zase musíte balit jako poslední. Když dorazí stěhovací firma, mělo by vše být připraveno k naložení.  Spěchat a dělat vše na poslední chvíli je ideální způsob, jak zajistit, aby se vaše věci ztratily nebo poškodily.

Jakékoli změny plánu oznamte stěhovací firmě předem

Může se stát, že váš nový domov nebude ve stěhovací den ještě připraven k nastěhování. Možná budete chtít termín posunout nebo zrušit. Každý ví, že změnám se někdy nelze vyhnout a pro profesionální stěhovací společnost, jako je Odnesto.cz, nepředstavuje žádný problém se eventuálním změnám přizpůsobit, pokud je oznámíte včas.

Správný výběr stěhovací firmy ulehčí stěhování

Naplánujte si, co během stěhování s dětmi a mazlíčky

Pokud máte malé děti či domácí mazlíčky, je většinou lepší když je během nakládání a vykládání vašich věcí pošlete na návštěvu k babičce či k jiným příbuzným. Během stěhování se nelze vyhnout manipulaci s těžkými předměty, a malé děti či domácí zvířata by mohla snadno přijít k úrazu. Vždy je lepší problémům předcházet než později litovat.

Cenné předměty zabalte důkladně

Většina z nás má doma předměty, které jsou obzvláště cenné pro svou finanční nebo jen citovou hodnotu. Na zabalení těchto předmětů si dejte obzvláště záležet, zabalte je raději do několika vrstev obalu a označte krabice nápisem křehké, aby pracovníci stěhovací firmy věděli, že těmto předmětům mají věnovat obzvláště velkou pozornost.